Wiadomości

Szpital kupił sprzęt za 2,5 mln zł. Pieniądze dało miasto

13 listopada 2020, 18:00, red
fot. WSzW
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki w porozumieniu z radnymi zdecydował o przekazaniu 2,5 mln zł dla szpitala. Pieniądze pozwoliły na zakup angiografu, czyli sprzętu do diagnostyki pacjentów w kierunku zakażenia koronawirusem. Sprzęt jest już w szpitalu i czeka na pierwsze badania.

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie kupił właśnie wart 2,5 mln zł angiograf, czyli sprzęt, który będzie służył do diagnostyki pacjentów hospitalizowanych z powodu zakażenia koronawirusem lub podejrzanych o zakażenie. Po ustaniu pandemii, sprzęt będzie służył wszystkim pacjentom pracowni hemodynamiki.

Pieniądze na zakup sprzętu, szpital otrzymał od Urzędu Miasta Gorzowa. Jeszcze wiosną podczas pierwszej fali pandemii prezydent Jacek Wójcicki wspólnie z wszystkimi radnymi podjął decyzję o wsparciu finansowym szpitala. Na ten cel zabezpieczono w budżecie miasta właśnie 2,5 mln zł.

Sprzęt już jest w szpitalu, prawie gotowy do pierwszych badań. Obecnie przechodzi fazę testów, a w drugiej połowie listopada rozpoczną się szkolenia personelu. W piątek 13 listopada prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki odwiedził szpital przy ul. Dekerta i sprawdzał, jak sprzęt będzie służył pacjentom.

- Cieszę się, że środki z miejskiego budżetu udało się zagospodarować w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów szpitala, w większości to gorzowianie. W tym trudnym czasie to szczególnie ważne, by na bieżąco reagować na potrzeby lecznicy – podkreśla Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości