Poseł obraził protestujące kobiety. Te "ostro" odpowiedziały

7 listopada 2020, 14:23, red
Zielonogórski poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Materna zamieścił na swoim prywatnym koncie na facebooku wpis obrażający kobiety biorące udział w protestach przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. To spotkało się z ostrą reakcją kobiet, które oburzyło zdjęcie udostępnione przez posła. Dlatego też na jego biurze pojawiły się kartki z wulgarnymi hasłami.

W piątek 6 listopada na ścianach oraz drzwiach wejściowych do biura Jerzego Materny, posła Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Ciesielskiej w Zielonej Górze zostały powieszone kartki z wulgarnymi hasłami "To ja, szmata. #wypierd***", "A Ty szmato, mordo w kubeł - niedoczekanie Twoje Materna!", "Dla Ciebie szmaty, a dla świata matka i córka", "Spieprzaj dziadu". Na ścianie zawisła również ścierka. W związku z wulgarnymi napisami na budynku, w piątkowe popołudnie do biura posła przyjechała policja.

To efekt zdjęcia, która poseł PiS udostępnił na swoim facebookowym profilu 1 listopada. A chodziło o fotografię z napisem „Jedna polska patriotka jest więcej warta niż tysiąc szmat bełkoczących na czarnych spędach”. Na zdjęciu znajdowała się młoda kobieta trzymająca w jednej ręce polską flagę, a w drugiej zapaloną racę.

Post spotkał się ogromną falą krytyki wśród kobiet. Po jakimś czasie poseł Materna usunął zdjęcie, ale jako, że w internecie nic nie ginie, oburzone kobiety wstawiają screeny ze zdjęciem pod innymi wpisami posła na facebooku. Jak zapowiada Strajk Kobiet, w sobotę 7 listopada przed biuro poselskie trafią kolejne „nagrody” za nazwanie strajkujących kobiet szmatami.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości