Gorzów: Rośnie liczba osób zakażonych COVID-19. Najmłodszy pacjent ma 3 tygodnie

7 listopada 2020, 13:32
fot. archiwum
Sytuacja w gorzowskim szpitalu cały czas jest trudna. Wszystkie łóżka na oddziale zakaźnym są zajęte, a pacjentów przybywa. Jak informuje wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, w lecznicy przebywają obecnie 164 osoby zakażone koronawirusem, w tym 5 dzieci. Najmłodsze z nich ma zaledwie 3 tygodnie. Ponadto 15 pacjentów jest podłączonych do respiratora.

W sobotę 7 listopada w województwie lubuskim potwierdzono 578 nowych zakażeń koronawirusem, z czego aż 71 osób to mieszkańcy Gorzowa oraz 48 osób to mieszkańcy powiatu gorzowskiego. Wszystkie osoby u których potwierdzono obecność COVID-19 i wymagają hospitalizacji, trafiają do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Na oddziale zakaźnym gorzowskiego szpitala są 132 łóżka, w tym 102 łóżka podstawowe, 20 na oddziale intensywnej terapii oraz 10 łóżek covid dla dzieci.

Na ten moment w szpitalu przebywają 164 osoby zakażone koronawirusem, w tym 5 dzieci. Natomiast na zakaźnym oddziale intensywnej terapii jest 15 pacjentów. To oznacza, że zajęte są wszystkie podstawowe łóżka covidowe, natomiast na OIOMie i oddziale dla dzieci zostało po 5 wolnych miejsc.

Jak informuje Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, na części zakaźnej pediatrii znajduje się najmłodszy pacjent, który ma trzy tygodnie. Natomiast o zdrowie i bezpieczeństwo dba ordynator oddziału pediatrii Tomasz Szatkowski.

W związku z brakiem łóżek na oddziale zakaźnym, szpital jest zmuszony umieszczać pacjentów na łóżkach rezerwowych w hali dla karetek. Aby uniknąć takiej sytuacji, szóste piętro budynku szpitala zostanie przekształcone w kolejny oddział zakaźny. Będą tam trafiać tylko pacjenci z koronawirusem, którzy będą wymagali specjalistycznego leczenia.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości