Wiadomości

Mały Nikodem tysięcznym dzieckiem, które urodziło się w gorzowskim szpitalu

6 listopada 2020, 10:12, red
fot. WSzW
Pomimo pandemii koronawirusa, porody w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie odbywają się normalnie. Na oddziale położniczo-ginekologicznym urodziło się właśnie tysięczne dziecko – to mały Nikodem, który ważył 2300 g i mierzył 45 cm. Mama chłopca dostała z tej okazji prezent od szpitala.
- Bałam się jak chyba większość kobiet, ale spotkałam się z bardzo dobrą opieką . Na sali porodowej panie wszystko tłumaczyły, a strach z każdą chwilą malał. Podobnie było na oddziale. Panie były empatyczne i bardzo pomocne – opowiada pani Agnieszka Pilarczyk, która pod koniec października rodziła w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie.

Synek pani Agnieszki był tysięcznym dzieckiem, który urodził się w tym roku na oddziale położniczo-ginekologicznym gorzowskiego szpitala. Mały Nikodem na świat przyszedł metodą cesarskiego cięcia. Ważył 2300 g i mierzył 45 cm. Jest pierwszym dzieckiem Agnieszki i Jacka Pilarczyk, którzy mieszkają w podgorzowskiej Baczynie.

Mama chłopca dostała z tej okazji prezent od szpitala. Chociaż Nikodem urodził się 28 października, to dopiero teraz mogło odbyć się przekazanie prezentu pani Agnieszce. Świeżo upieczona mama otrzymała matę edukacyjną wspierającą rozwój psychomotoryczny dziecka.

- Dla nas ważny jest każdy poród. Ale 500 i 1000 poród świętujemy wyjątkowo wręczając rodzicom maty edukacyjne, które za kilka miesięcy pozwolą maluchom na dodatkową stymulację zmysłów, a rodzicom krótkie chwile odpoczynku – podkreśla Krzysztof Kaczmarek, lekarz naczelny szpitala i kierownik oddziału położniczo-ginekologicznego Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości