Wiadomości

Pijany, z zakazem i fałszywym "prawkiem"

3 listopada 2020, 11:47
fot. Lubuska policja
Policjanci ze Świebodzina zatrzymali 39-letniego kierowcę renault. Okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany – miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu, a do tego posługiwał się podrobionym prawem jazdy i posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Nie każdy potrafi uczyć się na błędach. Doskonałym przykładem jest 39-letni kierujący renault, którego zatrzymali policjanci ze Świebodzina. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać osobowe renault do kontroli z uwagi na sposób jazdy, który wskazywał, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu.

Policjanci nie mylili się. 39-latek miał w swoim organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Jednak to nie jedyny „grzech” kierowcy renault. Mężczyzna posługiwał się fałszywym prawem jazdy, ponieważ miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

- Zamiast jednak odczekać do końca kary za popełnione błędy i wtedy postarać się wyrobić uprawnienia ponownie, postanowił „pokombinować” w inny sposób. Mężczyzna zdobył fałszywe prawo jazdy i wsiadł za kierownicę renault. Być może liczył, że łatwo oszuka policjantów. Nic z tego, ponieważ funkcjonariusze regularnie szkolą się jak rozpoznawać znaki zabezpieczające na różnego rodzaju dokumentach oraz jak takie falsyfikaty rozpoznać – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia, grzywna w wysokości 10 tys. zł, a także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości