Ciężarówka wypełniona po brzegi jajkami przewróciła się na S3

22 października 2020, 19:21, red
Ciężarówka z 17 tonami jajek leży na drodze ekspresowej S3. Do zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie na lubuskim odcinku tej drogi – pomiędzy Zieloną Górą a Sulechowem. Kilkanaście osób zaangażowanych jest w zbieranie jajek, aby możliwe było postawienie pojazdu na koła.

Ciężarową scanią kierował młody obywatel Ukrainy. Jadąc drogą ekspresową S3 w kierunku Zielonej Góry najprawdopodobniej zasnął za kierownicą i zjechał na lewy pas ruchu, po czym uderzył w barierki oddzielające jezdnię. Ogromny pojazd wypełniony jajkami przewrócił się i zablokował lewe pasy jezdni w obu kierunkach.

Na miejsce zostały wezwane służby ratunkowe, na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Po godzinie udało się udrożnić jeden z pasów drogi ekspresowej i kierowcy mogli ruszyć w dalszą drogę.

Przez wiele godzin trwać będą jeszcze prace mające na celu usunięcie zniszczonego pojazdu z drogi. Kilkunastu pracowników musi własnymi rękami wynieść z przewróconej ciężarówki wszystkie jajka, aby możliwe było postawienie całego pojazdu na koła. „Ocalałe” jajka układane są na palecie ustawionej na zablokowanym pasie drogi S3.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości