Wiadomości

Alarm bombowy i ewakuacja galerii Askana

16 października 2020, 20:19, red
fot. czytelnik Paweł
W piątkowy wieczór gorzowskie służby otrzymały informacje o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego w galerii Askana w Gorzowie. Wszyscy klienci i pracownicy zostali ewakuowani z budynku. Natomiast na miejsce została wysłana policja.

W piątkowy wieczór 16 października doszło do ewakuacji galerii Askana. Informację otrzymaliśmy od naszych czytelników na facebookowym profilu gorzowianin.com. Jak informuje czytelnik Paweł, około godz. 19.50 z głośników w galerii Askana został puszczony komunikat „Wszystkie osoby znajdujące się w obiekcie proszone są o niezwłoczne udanie się do wyjść ewakuacyjnych. Prosimy o zachowanie porządku i spokoju”.

Jak się okazało, do galerii Askana dotarł mail z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie obiektu. - Dyrekcja galerii handlowej otrzymała maila z informacją, że za chwilę nastąpi wybuch - mówi Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Z budynku zostali ewakuowani wszyscy pracownicy i klienci. Na miejsce została wysłana policja. Jest to najpewniej alarm fałszywy, ponieważ maile o podobnej treści otrzymały inne galerie handlowe na terenie całego kraju.

To kolejna już tego typu sytuacja, do której doszło w ciągu ostatnich kilku miesięcy w galerii Askana – ostatni alarm bombowy był 18 wrześnie, a wcześniej 19 lipca, 29 maja i 4 maja. Na szczęście wszystkie poprzednie zgłoszenia o podłożonym ładunku wybuchowym okazały się fałszywe.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości