Alarm bombowy i ewakuacja galerii Askana

16 października 2020, 20:19, red
fot. czytelnik Paweł
W piątkowy wieczór gorzowskie służby otrzymały informacje o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego w galerii Askana w Gorzowie. Wszyscy klienci i pracownicy zostali ewakuowani z budynku. Natomiast na miejsce została wysłana policja.

W piątkowy wieczór 16 października doszło do ewakuacji galerii Askana. Informację otrzymaliśmy od naszych czytelników na facebookowym profilu gorzowianin.com. Jak informuje czytelnik Paweł, około godz. 19.50 z głośników w galerii Askana został puszczony komunikat „Wszystkie osoby znajdujące się w obiekcie proszone są o niezwłoczne udanie się do wyjść ewakuacyjnych. Prosimy o zachowanie porządku i spokoju”.

Jak się okazało, do galerii Askana dotarł mail z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie obiektu. - Dyrekcja galerii handlowej otrzymała maila z informacją, że za chwilę nastąpi wybuch - mówi Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Z budynku zostali ewakuowani wszyscy pracownicy i klienci. Na miejsce została wysłana policja. Jest to najpewniej alarm fałszywy, ponieważ maile o podobnej treści otrzymały inne galerie handlowe na terenie całego kraju.

To kolejna już tego typu sytuacja, do której doszło w ciągu ostatnich kilku miesięcy w galerii Askana – ostatni alarm bombowy był 18 wrześnie, a wcześniej 19 lipca, 29 maja i 4 maja. Na szczęście wszystkie poprzednie zgłoszenia o podłożonym ładunku wybuchowym okazały się fałszywe.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x