Wiadomości

Wtargnęli do domu sąsiadów i pobili dwie osoby

16 października 2020, 10:34, red
fot. Lubuska policja
Zielonogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w nocy weszli do domu swoich sąsiadów, gdzie pobili dwie osoby. 20 i 21-latek usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu i spowodowanie uszczerbku na zdrowiu pokrzywdzonych. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie o pobiciu dwóch osób – kobiety i mężczyzny w jednym z domów na Osiedlu Zastalowskim w Zielonej Górze. Z informacji przekazanej przez zgłaszającego wynikało, że dwaj młodzi mężczyźni uszkodzili zaparkowane przed domem auto, a następnie weszło do środka, gdzie kilka osób wynajmowało pokoje i pobili kobietę oraz mężczyznę.

- Z relacji świadków wynikało, że podejrzani mieli pobić i kopać 25-letnią kobietę po całym ciele i po głowie, natomiast 34-letniego mężczyznę, który słysząc hałasy wyszedł ze swojego pokoju, mieli bić pięściami i kopać po całym ciele. Na miejsce natychmiast pojechali zielonogórscy policjanci służby patrolowej, którzy zatrzymali na miejscu jednego z agresorów, który był w stanie upojenia alkoholowego. Mężczyzna miał prawie 2 promile – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Napastnikiem okazał się 20-letni zielonogórzanin, znany policji. Jak ustalili policjanci, mężczyzna był najprawdopodobniej w towarzystwie swojego 21-letniego brata, także znanego policjantom i wcześniej wielokrotnie karanego m.in. za pobicia. Kryminalni rozpoczęli poszukiwania 21-latka. Ten, sam zgłosił się do komendy miejskiej policji w kilka godzin po zdarzeniu.

- Młodszy z mężczyzn tłumaczył policjantom, że nic nie pamięta, natomiast starszy twierdzi, że nie brał udziału w pobiciu. Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu i spowodowanie uszczerbku na zdrowiu pokrzywdzonych. Natomiast 20-latek usłyszał także zarzut uszkodzenia samochodu. Braciom grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze na wniosek prokuratora zdecydował o tymczasowym aresztowaniu obydwu mężczyzn na 3 miesiące.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości