Wiadomości

Okradli 91-latka spod Nowej Soli. Podawali się za lekarzy

12 października 2020, 19:35, red
fot. facebook.com/Sołectwo-Wrociszów
Pan Piotr ma 91-lat i mieszka sam w małej wsi Wrociszów koło Nowej Soli. Został okradziony przed oszustów, którzy podawali się za lekarzy, tuż po tym jak odebrał rentę. We wsi ruszyła lawina pomocy samotnemu seniorowi, bo ten został bez grosza i nie ma za co kupić leków, opłacić rachunków czy zrobić zakupów.

Wrociszów to mała wieś koło Nowej Soli, więc każdy się tam zna. Dlatego mieszkańców bardzo dotknęło to, co przytrafiło się 91-letniemu panu Piotrowi. Senior w czwartek 8 października otrzymał rentę za którą miał opłacić bieżące rachunku, kupić leki, a resztę przeznaczyć na zakupy spożywcze. Jeszcze tego samego dnia, kilka godzin później do domu seniora przyszły dwie nieznajome osoby - kobieta i mężczyzna, którzy podawali się za lekarzy.

Oczywiście nie byli to lekarze, a oszuści, którzy wykorzystali dobre serce 91-latka. Poprosili o szklankę wody i zapytali się czy mogą wejść do domu, bo za dworze jest za gorąco. Kiedy mężczyzna poszedł do kuchni po wodę, oszuści ukradli seniorowi całą rentę oraz pieniądze, które miał odłożone. Pan Piotr dopiero po chwili, kiedy oszuści wyszli z mieszkania, zorientował się, że został okradziony.

Sprawę opisała Beata Boś, sołtys wsi na facebookowym profilu Wrociszowa i zaapelowała do mieszkańców o pomoc. Nie trzeba było długo czekać na odzew ludzi dobrej woli, pomoc zaoferowali nie tylko mieszkańcy Wrociszowa, ale również sąsiednich miejscowości. Jedni ugotowali i przynieśli ciepły obiad, inni zrobili niezbędne zakupy spożywcze czy kupili leki.

Sprawa została zgłoszona na policję. - Wioząc pana Piotra na komendę, powiedział że żyjąc 91 lat nigdy by nie pomyślał, że coś takiego go spotka. Dlatego proszę każdego mieszkańca naszej wsi o pomoc dla pana Piotra. Mam nadzieję, że policja da z siebie wszystko, bo pan Piotr jest tego wart – podkreśla Beata Boś, sołtys wsi Wrociszów. Każdy, kto chciałby pomóc 91-latkowi może kontaktować się z panią sołtys pod numerem telefonu 664 776 470.

Jak przyznaje Renata Dąbrowicz-Kozłowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli, wpłynęło do nich zawiadomienie w tej sprawie, więc funkcjonariusze ruszyli ze śledztwem. Natomiast anonimowy mieszkaniec wsi wyznaczył nagrodę w wysokości 1 tys. zł za pomoc we wskazaniu sprawców.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości