Pijany kierowca mercedesa z impetem wjechał w stację paliw na A2 [film]

8 października 2020, 08:46, red
fot. Lubuska policja
Policjanci z Międzyrzecza zatrzymali 53-letniego kierowcę mercedesa, który staranował urządzenie odpowietrzające paliwo na stacji benzynowej przy autostradzie A2. Okazało się, że mężczyzna jest pijany, miał w swoim organizmie 1,5 promila alkoholu. Na nagraniu z monitoringu widać również, jak mężczyzna wychodzi z auta z butelką w ręce, po czym odchodzi i najprawdopodobniej ją wyrzuca. Może to wskazywać na to, że pił alkohol podczas jazdy autostradą

Wszystko działo się na terenie Miejsca Obsługi Podróżnych Chociszewo przy autostradzie A2 w województwie lubuskim. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji z Międzyrzecza otrzymał informację, że kierujący samochodem osobowym marki mercedes uderzył w urządzenie odpowietrzające paliwo, znajdujące się na stacji paliw. Na miejsce została również wysłana straż pożarna, w tym grupa chemiczna z uwagi na uszkodzenia urządzeń znajdujących się w drugiej strefie zagrożenia wybuchem.

- Policjanci ustalili, że mercedesem kierował 53-letni mieszkaniec Poznania od którego było czuć silną woń alkoholu. Mężczyzna miał spore problemy z wysławianiem się i bełkotliwą mowę. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma on 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci sprawdzili również nagranie z monitoringu znajdującego się na stacji, które uchwyciło moment samego uderzenia. Na monitoringu było widać również, jak mężczyzna wychodzi z auta z butelką w ręce, po czym odchodzi i najprawdopodobniej ją wyrzuca. Może to wskazywać na to, że pił alkohol podczas jazdy autostradą – opowiada Justyna Łętowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo pojazdy. Za kierowanie autem pod wpływem alkoholu grozi mu do 2 lat więzienia. Ponadto policjanci sprawdzą czy zdarzenie mogło zagrażać życiu lub zdrowiu osób znajdujących się na stacji albo mieniu w wielkich rozmiarach. Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Fotoreportaż


1/4 Pijany kierowca wjechał w stację paliw na A2

1/4 Pijany kierowca wjechał w stację paliw na A2

2/4 Pijany kierowca wjechał w stację paliw na A2

2/4 Pijany kierowca wjechał w stację paliw na A2

3/4 Pijany kierowca wjechał w stację paliw na A2

3/4 Pijany kierowca wjechał w stację paliw na A2

4/4 Pijany kierowca wjechał w stację paliw na A2

4/4 Pijany kierowca wjechał w stację paliw na A2

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości