Kula dyskotekowa spadła na 82-latkę podczas wesela. Seniorka zmarła w szpitalu

7 października 2020, 12:30, red
Podczas zabawy na weselu w zielonogórskiej Krępie doszło do tragicznego zdarzenia. Na 82-letnią kobietę spadła kula dyskotekowa. Seniorka była reanimowana, kiedy zostały przywrócone czynności życiowe, została przewieziona do szpitala. W środę 7 października lecznica w Zielonej Górze poinformowała, że 82-latka niestety zmarła.

W miniony weekend na sali weselnej w Zielonej Górze Krępie bawiła się 82-letnia kobieta. W pewnym momencie na bawiącą się na parkiecie seniorkę spadła kula dyskotekowa, która oderwała się od sufitu. Na miejsce zostało od razu wezwane pogotowie ratunkowe, policja oraz straż pożarna.

82-latka była reanimowana przez dłuższy czas przez ratowników medycznych. Kiedy udało się przywrócić czynności życiowe, została przetransportowana do zielonogórskiego szpitala.

Niestety w środę 7 października, Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze poinformował o śmierci 82-letniej kobiety. O sprawie została zawiadomiona prokuratura, która najprawdopodobniej zmieni kwalifikację czynu na nieumyślne spowodowanie śmierci.

Jak informuje Zbigniew Fąfera, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, jeszcze dzisiaj zapadnie decyzja o przeprowadzeniu sekcji zwłok kobiety. Ponadto śledczy będą sprawdzać mechanizm kuli dyskotekowej i całej instalacji mocującej do sufitu. Póki co postępowanie jest prowadzone w sprawie, a nie przeciwko komuś. Za nieumyślne spowodowanie śmieci grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->