Po wyniki badań do dawnej stróżówki

4 października 2020, 14:03, red
fot. WSzW
Od czwartku 1 października wyniki badań badań laboratoryjnych i opisy badań radiologicznych można odbierać bez wchodzenia do szpitala. W dawnej stróżówce przy Dekerta został uruchomiony Centralny Punkt Odbioru Wyników.
- Uruchomienie Centralnego Punktu Odbioru Wyników to jeden z elementów naszego dbania o to, by w dobie pandemii ograniczyć do minimum miejsca, w których potencjalnie może dojść do zakażenia; ale nie jedyny. Od kilku miesięcy promujemy nasz system eRejestracja, dzięki któremu wyniki badań i historię wizyt w poradniach można pobrać bez wychodzenia z domu, z dowolnego miejsca na świecie i dowolnego urządzenia z dostępem do internetu - mówi Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Centralny Punkt Odbioru Wyników działa w budynku dawnej stróżówki przy ul. Dekerta. Można w nim odebrać wyniki badań laboratoryjnych i opisy badań radiologicznych. Poprzez uruchomieniu punktu zarząd szpitala zamierza ograniczyć liczbę osób wchodzących do lecznicy, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów i pracowników.

- Każdy, kto będzie miał potrzebę odebrania wyniku będzie mógł to zrobić szybko i sprawnie, z pominięciem procedury mierzenia temperatury i wypełniania ankiety epidemiologicznej. W nowym punkcie wydajemy wyniki badań laboratoryjnych i opis badań radiologicznych; płytkę z badaniem nadal trzeba będzie odbierać w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej. Pracujemy jeszcze nad usprawnieniem procedury wydawania wyników w formie cyfrowej na płycie CD. Jesteśmy już po pierwszych testach - opowiada Barbara Kasperska, kierownik ds. funkcjonowania poradni, rejestracji i pracowni szpitalnych w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie.

Aby odebrać wyniki w Centralnym Punkcie Wydawania Wyników (podobnie jak miało to miejsce do tej pory) trzeba będzie okazać dowód tożsamości lub upoważnienie do odbioru wyników innej osoby. Po pomyślnej weryfikacji osoby odbierającej obsługa punktu wydrukuje i wyda dokument.

Centralny Punkt Wydawania Wyników jest czynny w dni powszednie - w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 7-15, a w środy w godz. 7-18.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości