Organizatorami imprezy są: Dom Kultury „Małyszyn”, Agencja Artystyczna „Mozart Plus” i Parafia Katedralna w Gorzowie Wlkp.. Poniżej prezentujemy szczegółowy opis poszczególnych dni.
12 sierpnia, godz. 19 - Katedra
Koncert organowo – gitarowy
Bogdan Narloch (Koszalin) - organy
Alessio Nebiolo (Genewa) – gitara
W programie utwory:
J. S. Bacha, N. Paganiniego, F. Mendelssohna i innych.
Alessio Nebiolo - ukończył z wyróżnieniem Konserwatorium w Alessandrii oraz Konserwatorium Muzyczne w Lozannie. Jest Laureatem 11 konkursów międzynarodowych. Od 1995 prowadzi międzynarodową karierę występując publicznie jako solista w wielu krajach na całym świecie. Występował w najważniejszych salach i festiwalach w Szwajcarii, Francji, Szwecji, Niemczech, Włoszech,Hiszpanii, Rumunii, Portugali, Indiach, Indonezji, Stanach
Zjednoczonych dając recitale i kursy mistrzowskie. Nagrał 5 płyt CD dla różnych firm fonograficznych we Francji i we Włoszech. Nagrywało go radio Espace 2, DRS 2, RAI 3 i telewizja TSR 1, RAI 3, TF 1. Regularnie współpracuje z wieloma orkiestrami, m.in. I’Orchestra de la Suisse Romande, I’Orchestra da Camera di Lugano. Alessio Nebiolo jest profesorem gitary w Konserwatorium Muzycznym w Genewie.
Bogdan Narloch - ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku. Od kilkunastu lat jest kierownikiem artystycznym i organizatorem (przy współpracy z Filharmonią Koszalińską) Międzynarodowych Festiwali Organowych w Koszalinie, zaś od 1994 r., wspólnie z prof. Markiem Toporowskim, organizuje ogólnopolskie Kursy Interpretacji Muzyki Organowej. Obecnie uczy w Instytucie Muzyki Akademii Pomorskiej w Słupsku i w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie. Ponadto jest członkiem Diecezjalnej Komisji Śpiewu, Muzyki Kościelnej i Instrumentów Muzycznych, w której zajmuje się sprawami organów diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Czynnie koncertuje w kraju i za granicą (Czechy, Finlandia, Francja, Niemcy, Norwegia, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Szwecja). Stale współpracuje z Filharmonią Koszalińską w charakterze solisty, kameralisty i akompaniatora, gra w zepole „Camerata Pomerania”.
19 sierpnia, godz. 19 - Katedra
Koncert organowo – kameralny – Barwy skrzypiec i organów
Maciej Zakrzewski (Gdańsk) – organy,
Kwartet skrzypcowy 4 PM
Mariusz Monczak, Nadia Monczak, Łukasz Perucki, Maria Perucka.
W programie utwory:
J. S. Bacha, G. Bacewicz, A. Vivaldiego, J. F. Telemanna i innych.
Maciej Zakrzewski - jest laureatem I miejsca na VII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej im. J. P. Sweelincka oraz IV miejsca na konkursie „Premio Elvira di Renna” w Potecagnano-Faiano. Wraz ze swym zespołem „Conitato” zdobył pierwszą nagrodę na VII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Dawnej. Brał udział w kursach mistrzowskich – interpretacji muzyki organowej, prowadzonych m.in. przez M. Hoselbecka, P. van Dijka, O. Latry, H. Deustcha, M. Stohackera, F. Hauka; improwizacji pod kierunkiem P. Pincemailla, T. A. Nowaka oraz w warsztatach muzyki dawnej w Wieliczce. Współpracuje m.in. z Polską Filharmonią Bałtycką w Gdańsku, szczecińskim chórem Camerata Nova, sopranistką Moniką Cichocką. Prezentuje słynne organy Katedry Oliwskiej, pełni funkcję organisty w gdańskim kościele p.w. Św. Barbary. W roku 2009 był nominowany do nagrody miasta Gdańska „Młodzi Twórcy Kultury”, a rok później do nagrody „Gryfa Pomorskiego” w kategorii „Pomorska Nadzieja Artystyczna”. Koncentruje jako solista i kameralista.
26 sierpnia, godz. 19 - Katedra
Koncert finałowy „Ave Maria”
Jarosław Ciecierski (Olsztyn) – organy
Regina Liszka-Ciecierska (Olsztyn) - skrzypce
Iwona Kowalkowska (Poznań) - sopran
W programie utwory:
J. S. Bacha, F. Chopina, A. Guilmanta, J. F. Haendla i innych.
Jarosław Ciecierski – absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej – organy (prof.: Feliks Rączkowski i Andrzej Chorosiński) oraz studia na wydziale reżyserii dźwięku. Dalsze studia na kursach mistrzowskiej interpretacji (m.in. G. Bovet, I. Ella, D. Roth, H. i M. Haselbock, M. Chapuis, A. Stricker, G. Litaize, P. Kee, B. Winsemius, H. Vogel, L. Ghielmi, O. Latry, J. Grubich i J. Serafin), zaś u M. Sawy, J. Gembalskiego i J. van der Kooy’a zgłębiał sztukę improwizacji organowej. Laureat Ogólnopolskich Przesłuchań Klas Organów (Rzeszów, 1980), finalista Concours Suisse, dedykowanego muzyce Jehana Alaina (Romainmotier, 1990). Występował w Polsce i wielu krajach europejskich jako solista i kameralista. Współpracuje z Filharmonią Warmińsko-Mazurską, Uniwersytetem i z Policealnym Studium Aktorskim. Daje wykłady i prowadzi warsztaty z improwizacji organowej oraz muzyki sakralnej. Od 1997 r. w zarządzie koła SPAM w Olsztynie, od 1999 r. pełni funkcję Dyrektora Artystycznego „Olsztyńskich Koncertów Organowych”. Współorganizuje też doroczne koncerty monograficzne pod patronatem SPAM, „Saloniki muzyczne” oraz „Spotkania na Szczycie”.
Iwona Kowalkowska – ukończyła Akademię Muzyczną w Bydgoszczy. Była solistką Opera Nova w Bydgoszczy, Warszawskiej Opery Kameralnej. Współpracowała m.in.: z „Capelle Bydgostiensis”, „Arte dei Suaonatori”, AMFC Vocal Consort, Narodową Filharmonią Białorusi w Mińsku, Filharmonią Rzeszowską, z Filharmonią Zielonogórską. W swoim dorobku solistycznym posiada wiele partii oratoryjno-kantatowych oraz operowych. Wielokrotnie, jako solistka, śpiewała poza granicami Polski, w tym także w Korei Południowej. W marcu 2004 r. wygrała konkurs „Internationaux de Chant et d’art. Lyrique – Superieur” w Paryżu. Jest profesorem w Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie prowadzi klasę śpiewu solowego. Prowadziła jako profesor wizytujący klasę śpiewu solowego w Keymiung University w Korei Południowej.
fp
Polska Noc Kabaretowa 2025
23 maja 2025
kup bilet |
|
Iluzjonista Piotr Denisiuk
17 stycznia 2025
kup bilet |
|
Czerwone Gitary. Diamentowe 60-lecie
2 marca 2025
kup bilet |
|
Największe przeboje Edyty Geppert
20 marca 2025
kup bilet |