Jak mądrze wybrać gabinet stomatologiczny?

26 sierpnia 2020, 15:45, materiał zewnętrzny
W związku z dynamicznym rozwojem branży stomatologicznej, pacjenci mają do wyboru wiele placówek oferujących usługi dentystyczne: prywatnych i publicznych gabinetów, klinik, przychodni oraz wielu innych. W związku z tym, podjęcie decyzji może sprawiać nie lada trudność. Oto pięć wskazówek, którymi warto kierować się podczas szukania idealnego gabinetu stomatologicznego.

Po pierwsze: dbałość o komfort pacjentów

Wizyta w gabinecie stomatologicznym często jest bardzo stresującym przeżyciem. Z tego powodu warto poszukać takiego gabinetu, którego personel zapewnia pacjentom poczucie komfortu oraz bezpieczeństwa. Mile widziana jest relaksująca muzyka w poczekalni oraz troskliwe pytania o wygodę i odczucia podczas zabiegu. Profesjonalny personel stomatologiczny powinien cechować się życzliwością, uśmiechem, spokojem, łatwością w nawiązywaniu kontaktu, a także indywidualnym podejściem do pacjenta.

Po drugie: koszty leczenia

Wiele osób podczas wyboru gabinetu stomatologicznego, kieruje się cenami usług. Nie ma w tym nic dziwnego - zabiegi w prywatnych klinikach potrafią być bardzo kosztowne. Z tego powodu warto zestawić ze sobą cenniki kilku okolicznych gabinetów stomatologicznych i wybrać ten najbardziej odpowiedni. Gabinety oferujące najtańsze zabiegi prawdopodobnie oszczędzają na materiałach oraz środkach dezynfekujących, zaś te najdroższe mogą żerować na naiwności klienta i jego nieznajomości cen usług. 

Po trzecie: zaawansowane technologie

Najlepszym wyborem dla pacjenta jest taki gabinet, który oferuje kompleksowe i bezbolesne leczenie przy pomocy zaawansowanego sprzętu oraz najnowszych technologii. Dzięki temu higienistka stomatologiczna w Poznaniu ma możliwość wykonania szybkiego i dokładnego skalingu, zaś lekarz może zobrazować pacjentowi stan jego jamy ustnej na wysokiej jakości zdjęciach cyfrowych. Stosując materiały najwyższej jakości, specjaliści są w stanie wykonać nawet najbardziej skomplikowane zabiegi, których efekty utrzymują się przez lata. To zaś oszczędza pacjentowi stresu i konieczności umawiania się na poprawki. 

Po czwarte: czystość i sterylność w gabinecie 

Nie ulega wątpliwości, że w miejscu, w którym wykonuje się zabiegi stomatologiczne, czystość oraz sterylność powinny odgrywać jedną z najważniejszych ról. To między innymi od nich zależy zdrowie i samopoczucie pacjenta. Profesjonalni dentyści oraz asystentki stomatologiczne w Poznaniu powinni bezwzględnie przestrzegać zasad higieny. Niedopuszczalne jest, by pacjent widział jakiekolwiek ślady po poprzednim zabiegu. Personel musi zadbać o dokładne wysterylizowanie sprzętu oraz używanie jednorazowych akcesoriów takich jak rękawiczki, maseczki, czepki czy ochraniacze na buty. Warto również zwrócić uwagę na szczegóły takie jak umyta podłoga, czysta toaleta dla klientów, starte kurze oraz porządek kąciku dla dzieci. Jeśli czystość gabinetu budzi wątpliwości już od progu, dla własnego bezpieczeństwa lepszym wyborem będzie poszukanie innej placówki.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->