Wiadomości

Tragedia nad jeziorem w Lubniewicach

18 sierpnia 2020, 08:34, red
fot. WOPR Lubniewice
W poniedziałkowe popołudnie doszło do tragicznego zdarzenia nad jeziorem Lubiąż w miejscowości Lubniewice. 63-letni mężczyzna próbował przepłynął jezioro, ale nagle opadł z sił i zaczął się topić. Niestety pomimo szybkiej akcji reanimacyjnej nie udało się uratować życia mężczyzny.

Wszystko działo się w poniedziałek 17 sierpnia po godz. 15 nad jeziorem Lubiąż w miejscowości Lubniewice. 63-letni mężczyzna, który wypoczywał w Lubniewicach, postanowił przepłynął wpław jezioro, niestety w pewnym momencie opadł z sił i zaczął się topić.

Do akcji od razu wkroczyli miejscowi ratownicy WOPR, którzy wyciągnęli z wody mężczyznę. Na miejsce została również zadysponowana straż pożarna, policja i pogotowie. Służby podjęły reanimację 63-latka za pomocą defibrylatora AED, który znajduje się na budynku posterunku policji. Niestety pomimo reanimacji, nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny, a lekarz stwierdził zgon.

Ciało 63-latka zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Wszystkie okoliczności zdarzenia będą ustalać policjanci pod nadzorem prokuratora.

 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości