Ukradli koło ratunkowe, bo „fajnie by było mieć je w domu”

14 sierpnia 2020, 10:21, ak
fot. KMP
W środę nad ranem zostało skradzione koło ratunkowe z Bulwaru Zachodniego. „Fajna zdobycz i fajnie jest mieć takie coś” – usłyszeli policjanci od osób, które spacerowały z kołem ratunkowym po ulicach Gorzowa. Dwaj mężczyźni w wieku 20 i 21-lat muszą liczyć się z konsekwencjami, ponieważ policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu.

Wszystko działo się w środę 12 sierpnia o godz. 4 nad ranem na Bulwarze Zachodnim w Gorzowie. Policjanci otrzymali sygnał o osobach spacerujących z kołem ratunkowym. Ponad kilometr od gorzowskiego bulwaru przy Al. 11 Listopada zauważyli trzy młode osoby – 20 i 21-letniego mężczyznę oraz 23-letnią kobietę. Na widok patrolu jeden z mężczyzn, który niósł koło pod pachą wyrzucił je na trawę.

- Policjanci usłyszeli od młodych osób, że jest to „fajna zdobycz i fajnie jest mieć takie coś”. Być może nie zdawali sobie sprawy z tego, że to nie element dekoracyjny gorzowskiego nabrzeża Warty, ale przedmiot służący do ratowania życia i zdecydowanie lepiej będzie, gdy pozostanie nad wodą, a nie w domu. Koło ratunkowe wróciło ostatecznie na swoje miejsce – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Teraz 20 i 21-latka czekają kłopoty, bo w ich sprawie policjanci prowadzą postępowanie, które zakończy się skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Mamy nadzieję, że po policyjnej interwencji zapamiętają, że koła ratunkowego się nie kradnie, bo może komuś uratować życie.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x