Wiadomości

21 nowych przypadków COVID-19

7 sierpnia 2020, 10:42, ak
W piątkowy poranek ministerstwo zdrowia poinformowało o 21 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie lubuskim. Aż 14 osób to pracownicy bazaru w Słubicach. Wśród zakażonych jest również 2 mieszkańców Gorzowa.

Rośnie liczba osób zakażonych COVID-19 w województwie lubuskim. W najnowszym raporcie ministrostwa zdrowia  z piątku 7 sierpnia czytamy, że w naszym regionie przybyło 21 osób zakażonych koronawirusem. Wśród nowych pacjentów jest 2 mieszkańców Gorzowa, 2 Zielonej Góry, a także 3 mieszkańców powiatu gorzowskiego, 10 z powiatu słubickiego, 1 osoba z powiatu nowosolskiego i 1 ze świebodzińskiego oraz 2 z zachodniopomorskiego.

Jak się okazało, najwięcej osób zakażonych, bo aż 14, to pracownicy bazaru ze Słubic. Jak informuje Urząd Miejski w Słubicach, spośród 409 pracowników słubickiego bazaru, którzy we wtorek 4 sierpnia zostali poddani testom na obecność koronawirusa - 14 osób ma wynik pozytywny. To 7 mieszkańców powiatu słubickiego oraz 7 osób spoza powiatu słubickiego. Natomiast 20 osób przebywa w Słubicach na kwarantannie. Do końca weekendu mają być znane wyniki badań pozostałych pracowników słubickich targowisk od których zostały pobrane wymazy w środę i w czwartek – łącznie przebadanych zostało blisko 1000 osób.

Do tej pory na terenie województwa lubuskiego zakażonych koronawirusem było 479 osób, z czego 224 osoby wyzdrowiały, a 12 zmarło. Tym samym obecnie zakażonych COVID-19 jest 255 osób.

Jeżeli chodzi o województwo lubuskie, to pracę karetki paraliżuje przede wszystkim jej dezynfekcja.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości