Wiadomości

21 nowych przypadków COVID-19

7 sierpnia 2020, 10:42, ak
W piątkowy poranek ministerstwo zdrowia poinformowało o 21 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie lubuskim. Aż 14 osób to pracownicy bazaru w Słubicach. Wśród zakażonych jest również 2 mieszkańców Gorzowa.

Rośnie liczba osób zakażonych COVID-19 w województwie lubuskim. W najnowszym raporcie ministrostwa zdrowia  z piątku 7 sierpnia czytamy, że w naszym regionie przybyło 21 osób zakażonych koronawirusem. Wśród nowych pacjentów jest 2 mieszkańców Gorzowa, 2 Zielonej Góry, a także 3 mieszkańców powiatu gorzowskiego, 10 z powiatu słubickiego, 1 osoba z powiatu nowosolskiego i 1 ze świebodzińskiego oraz 2 z zachodniopomorskiego.

Jak się okazało, najwięcej osób zakażonych, bo aż 14, to pracownicy bazaru ze Słubic. Jak informuje Urząd Miejski w Słubicach, spośród 409 pracowników słubickiego bazaru, którzy we wtorek 4 sierpnia zostali poddani testom na obecność koronawirusa - 14 osób ma wynik pozytywny. To 7 mieszkańców powiatu słubickiego oraz 7 osób spoza powiatu słubickiego. Natomiast 20 osób przebywa w Słubicach na kwarantannie. Do końca weekendu mają być znane wyniki badań pozostałych pracowników słubickich targowisk od których zostały pobrane wymazy w środę i w czwartek – łącznie przebadanych zostało blisko 1000 osób.

Do tej pory na terenie województwa lubuskiego zakażonych koronawirusem było 479 osób, z czego 224 osoby wyzdrowiały, a 12 zmarło. Tym samym obecnie zakażonych COVID-19 jest 255 osób.

Jeżeli chodzi o województwo lubuskie, to pracę karetki paraliżuje przede wszystkim jej dezynfekcja.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości