Wyniki badań odbierzemy bez wchodzenia do szpitala

6 sierpnia 2020, 16:12, red
fot. WSzW
Gorzowski szpital przygotowuje się do uruchomienia Centralnego Punktu Odbioru Wyników przy ul. Dekerta. Nowe rozwiązanie ma ograniczyć liczbę osób wchodzących do szpitala i poprawić bezpieczeństwo zarówno pacjentów jak i pracowników placówki. Z nowego punktu, który będzie znajdował się w dawnej portierni będzie można korzystać już jesienią.

Centralny Punkt Obioru Wyników będzie się znajdował w nieczynnej od kilku lat portierni przed głównym budynkiem szpitala przy ul. Dekerta. Właśnie rozpoczęły się prace remontowe, które mają dostosować obiekt do jego nowego przeznaczenia.

- Od kiedy uruchomiliśmy system automatycznego otwierania szlabanu portiernia stała nieużywana. Teraz postanowiliśmy dać jej drugie życie, a naszym pacjentom zapewnić maksimum bezpieczeństwa. To dla nas bardzo ważne, aby w dobie pandemii ograniczyć do minimum miejsca, w których potencjalnie może dojść do zakażenia. Liczba chorych na COVID-19 nie maleje, a specjaliści mówią, o tym, że jesienią możemy mieć do czynienia z drugą falą zakażeń – mówi Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

W nowym punkcie odbioru wyników, same wyniki nie będą przechowywane; będą na miejscu drukowane. To możliwe dzięki wprowadzonemu przez placówkę elektronicznemu systemowi obsługi pacjenta. Aby odebrać wyniki (tak samo jak to jest teraz) trzeba będzie okazać dowód tożsamości lub upoważnienie. Po pomyślnej weryfikacji osoby odbierającej obsługa punktu wydrukuje i wyda dokument.

Centralny Punkt Odbioru Wyników to nie jedyna możliwość odebrania wyniku badań bez konieczności wchodzenia do szpitala. Kilka miesięcy temu szpital uruchomił system e-rejestracja, który umożliwia nie tylko dostęp do wyników badań laboratoryjnych i radiologicznych, ale także zapisanie się do wybranych przyszpitalnych poradni specjalistycznych.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości