Koronawirus w szpitalu w Gorzowie. Wstrzymane przyjęcia na dwóch oddziałach

30 lipca 2020, 15:31, red
fot. archiwum
W czwartek 30 lipca przybyło kolejnych 10 pacjentów zakażonych koronawirusem, a jedna osoba zmarła. Koronawirusa wykryto u kobiety przebywającej na oddziale neurologii w szpitalu w Gorzowie. W związku z tym oddział neurologii oraz rehabilitacji neurologicznej został zamknięty.

W czwartkowe popołudnie 30 lipca zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie poinformował, że przyjęcia na Oddziały Neurologii oraz Rehabilitacji Neurologicznej gorzowskiego szpitala zostały wstrzymane. Wszystko przez stwierdzenie obecności koronawirusa u pacjentki oddziału neurologii, która była przenoszona pomiędzy oddziałami.

- Zawieszenie przyjęć ma na celu wyeliminowanie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. Personel medyczny tych dwóch oddziałów oraz pacjenci zostali poddani testom na obecność COVID-19 – mówi Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie

Zarząd szpitala jest w stałym kontakcie z Dyrektorem Wydziału Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Lubuskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym.

W czwartek ministerstwo zdrowia poinformowało w kolejnych 10 osobach zakażonych koronawirusem w województwie lubuskim. Pacjenci pochodzą z powiatu sulęcińskiego(1), świebodzińskiego(1), gorzowskiego(2), międzyrzeckiego(4) i z Zielonej Góry (2). Niestety zmarła 81-letnia mieszkanka powiatu wschowskiego - to 9 ofiara u której stwierdzono obecność COVID-19.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości