Wiadomości

Koronawirus w gorzowskim szpitalu. Zamknięty oddział chirurgii dziecięcej

24 lipca 2020, 10:57, red
fot. archiwum
W piątek 24 lipca przybyło kolejnych 9 pacjentów zakażonych koronawirusem, a trzy osoby zmarły. Koronawirusa wykryto również u dziecka przebywającego na oddziale chirurgii dziecięcej w szpitalu w Gorzowie. W związku z tym oddział został zamknięty.

W piątek 24 lipca ministerstwo zdrowia przedstawiło najnowszy raport, jeżeli chodzi o zakażenia koronawirusem. W województwie lubuskim koronawirusa stwierdzono u kolejnych 9 osób. To dwóch mieszkańców Gorzowa, jeden z Zielonej Góry oraz cztery osoby z powiatu świebodzińskiego i po jednej z powiatu żagańskiego i strzelecko-drezdeneckiego.

Niestety zmarły trzy kolejne osoby zakażone koronawirusem – to 53-letnia kobieta ze Wschowy, 83-letni mężczyzna ze Wschowy (przebywał w szpitalu w Zielonej Górze) oraz 81-letnia kobieta ze Wschowy. Łącznie zmarło już 6 osób u których stwierdzono COVID-19.

Jak się okazało, koronawirusa stwierdzono również u dziecka przebywającego na oddziale chirurgii dziecięcej gorzowskiego szpitala. W związku z tym oddział został zamknięty do odwołania i wstrzymano przyjęcia.

- Dziecko zostało przyjęte do nagłego zabiegu, w trybie pilnym, jest spoza Gorzowa. Do odwołania Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie wstrzymuje przyjęcia do Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej z Pododdziałem Urologii Dziecięcej oraz Ambulatorium Chirurgii Dziecięcej. Co istotne, szpital działa, a oddziały poza chirurgią dziecięcą pracują zgodnie z planem – komentuje Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

O sytuacji w szpitalu zostali poinformowani lekarze koordynatorzy ratownictwa medycznego województwa lubuskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego, szpitalne oddziały chirurgii dziecięcej w Zielonej Górze, Poznaniu i Szczecinie oraz Centra Zarządzania Kryzysowego w Gorzowie, Poznaniu i Szczecinie.

Tym samym na terenie całego województwa lubuskiego zakażonych koronawirusem było do tej pory 350 osób, natomiast 166 osób wyzdrowiało. To oznacza, że obecnie zakażone są 184 osoby, natomiast 6 osób nie żyje.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości