Wiadomości

Gorzów: W szpitalu zmarła 90-latka zakażona koronawirusem

21 lipca 2020, 10:24, red
fot. WSzW
Liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie lubuskim niestety wciąż rośnie. Jest też kolejna ofiara śmiertelna. To 90-letnia kobieta, która przebywała na oddziale intensywnej terapii szpitala zakaźnego w Gorzowie.

Obecnie w gorzowskim szpitalu przebywa 33 pacjentów zakażonych koronawirusem. W poniedziałek 20 lipca stan 90-letniej pacjentki pogorszył się i została przewieziona na zakaźny OIOM. Niestety we wtorkowy poranek 21 lipca szpital poinformował o śmierci kobiety

- Takie dni nie powinny się zdarzać. Niestety. Po ciężkiej chorobie zmarła 90-letnia pacjentka chora na COVID-19. Trafiła do nas w ciężkim stanie. Cały zespół szpitala robił co mógł, by uratować jej życie. Niestety, tym razem przegrali tę nierówną walkę. To dla nas ogromna tragedia. Każda śmierć to moment, z którym nie możemy się pogodzić. Tak jest i tym razem. Rodzinie, przyjaciołom, w imieniu całego szpitalnego zespołu składam najszczersze wyrazy współczucia. Jednocześnie przypominam o zachowaniu środków ostrożności, bezpiecznej odległości, dezynfekowania dłoni, mycia rąk czy płacenia bezgotówkowo – mówi Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

To niestety kolejna już ofiara śmiertelna w województwie lubuskim. Wcześniej zmarła 91-letnia kobieta z powiatu wschowskiego. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości