Wiadomości

Kłodawa wygrała bitwę o wozy

14 lipca 2020, 11:27, red
fot. Gmina Kłodawa
"Bitwa o wozy" to akcja profrekwencyjna, którą ogłosiło ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji również podczas drugiej tury wyborów. Tym razem wóz strażacki mogły wygrać gminy z najwyższą frekwencją w każdym z 49 byłych województw. W byłym województwie gorzowskim największą frekwencję miała gmina Kłodawa.

Podczas tegorocznych wyborów na prezydenta RP ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji postanowiło ruszyć z dość nietypową akcją, która miała zachęcić Polaków do głosowania i ogłosiło „Bitwę o wozy”. W pierwszej turze wyborów, wóz strażacki mogło wybrać 16 gmin do 20 tys. mieszkańców, które miały najwyższą frekwencję wyborczą w województwie.

Natomiast podczas drugiej tury wyborów MSWiA ogłosiło, że wóz strażacki trafi aż do gmin z największą frekwencją, ale według podziału na 49 byłych województw. O nowe wozy nie mogły walczyć gminy, które wygrały pojazdy w pierwszej turze wyborów.

Jak się okazało, wbyłym województwie gorzowskim największą frekwencję w gminie do 20 tys. mieszkańców miała gmina Kłodawa - tutaj zagłosowało aż 73,22% mieszkańców. Jak wynika z oficjalnych danych Państwowej Komisji Wyborczej, w gminie Kłodawa aż 66,68% mieszkańców oddało swój głos na Rafała Trzaskowskiego, a 33,32% uprawnionych do głosowania na Andrzeja Dudę.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości