Kłodawa wygrała bitwę o wozy

14 lipca 2020, 11:27, red
fot. Gmina Kłodawa
"Bitwa o wozy" to akcja profrekwencyjna, którą ogłosiło ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji również podczas drugiej tury wyborów. Tym razem wóz strażacki mogły wygrać gminy z najwyższą frekwencją w każdym z 49 byłych województw. W byłym województwie gorzowskim największą frekwencję miała gmina Kłodawa.

Podczas tegorocznych wyborów na prezydenta RP ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji postanowiło ruszyć z dość nietypową akcją, która miała zachęcić Polaków do głosowania i ogłosiło „Bitwę o wozy”. W pierwszej turze wyborów, wóz strażacki mogło wybrać 16 gmin do 20 tys. mieszkańców, które miały najwyższą frekwencję wyborczą w województwie.

Natomiast podczas drugiej tury wyborów MSWiA ogłosiło, że wóz strażacki trafi aż do gmin z największą frekwencją, ale według podziału na 49 byłych województw. O nowe wozy nie mogły walczyć gminy, które wygrały pojazdy w pierwszej turze wyborów.

Jak się okazało, wbyłym województwie gorzowskim największą frekwencję w gminie do 20 tys. mieszkańców miała gmina Kłodawa - tutaj zagłosowało aż 73,22% mieszkańców. Jak wynika z oficjalnych danych Państwowej Komisji Wyborczej, w gminie Kłodawa aż 66,68% mieszkańców oddało swój głos na Rafała Trzaskowskiego, a 33,32% uprawnionych do głosowania na Andrzeja Dudę.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->