Wiadomości

25 nowych zakażeń koronawirusem w Lubuskiem

10 lipca 2020, 10:47, red
fot. archiwum
Piątkowy poranek to złe wiadomości płynące z ministerstwa zdrowia i gorzowskiego szpitala. W województwie lubuskim przybyło aż 25 osób zakażonych koronawirusem, z czego aż 23 osoby do pensjonariusze z Domu Pomocy Społecznej w powiecie świebodzińskim. Część z nich trafiła do szpitala zakaźnego w Gorzowie.

W piątek 10 lipca ministerstwo zdrowia poinformowało o 265 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród tych osób jest aż 25 mieszkańców województwa lubuskiego. Jest to po jednej osobie z powiatu międzyrzeckiego i wschowskiego. A także 23 osoby z powiatu świebodzińskiego - są to osoby z Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie.

- Kilku pensjonariuszy z jednego z domów pomocy społecznej trafiło do naszego szpitala. Pacjenci są w stanie dobrym. To na dzisiaj jest najbardziej groźny scenariusz. Wirus jest najtrudniejszy do opanowania właśnie w ośrodkach gdzie przebywają osoby starsze, a także w szpitalach. Cały nasz personel jest w najwyższej gotowości - komentuje Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Łącznie w Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie zakażonych koronawirusem jest 29 osób - to 20 osób z personelu oraz 9 pensjonariuszy.

Tym samym na terenie całego województwa lubuskiego zakażonych koronawirusem było do tej pory 180 osób, natomiast 137 osób wyzdrowiało. To oznacza, że obecnie zakażone są 43 osoby.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości