Pożar pod Gorzowem. Zamknięta droga na Wojcieszyce

6 lipca 2020, 15:00, red
fot. OSP Kłodawa
Na drodze do Wojcieszyc doszło do pożaru wielkich hałd na których były składowane zrębki drewna. Z powodu długotrwałej akcji gaśniczej i gęstego dymu, droga z Różanek do Wojcieszyc została zamknięta.

W poniedziałkowe przedpołudnie 6 lipca około godz. 11.15 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze traw w rejonie drogi na Wojcieszyce. Kiedy na miejsce dojechały pierwsze zastępy straży pożarnej, okazało się, że palą się hałdy na których znajdują się zrębki wierzby.

Akcja gaśnicza nie należy do najłatwiejszych, ponieważ ogniem były objęte trzy sporej wielkości hałdy. Gaszenie pożaru wciąż trwa. Na ten moment (godz. 15) na miejscu pracuje sześć zastępów straży pożarnej, w tym cysterna. Straż pożarna ze względu na duże zadymienie i bezpieczeństwo strażaków, postanowiła zamknąć drogę na odcinku od Różanek do Wojcieszyc. 

Jak się okazuje, działania mogą potrwać jeszcze nawet kilka godzin. Wszystko przez to, że wszystkie hałdy zrębek drewna trzeba będzie przerzucić i przelać wodą.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x