Drukarka – jak wybrać idealną? Podpowiadamy!

5 lipca 2020, 19:46, materiał zewnętrzny
W domowym biurze lub mieszkaniu studenta są sprzęty, które mogą okazać się niezastąpione. Należą do nich oczywiście odpowiedni komputer, router umożliwiający połączenie z internetem czy przynoszący ukojenie w gorące dni wentylator. Jednak wyposażenie nie będzie kompletne bez wyposażenia się w drukarkę. Jaką wybrać? W naszym szybkim poradniku podpowiadamy, na jakie elementy zwrócić uwagę, by urządzenie spełniało nasze oczekiwania.

Rodzaje drukarek – od czego najlepiej zacząć?

Na rynku artykułów elektronicznych, na przykład tutaj https://www.neonet.pl/komputery/drukarki-i-urzadzenia-biurowe.html, znaleźć można spory wybór urządzeń. Jak wybrać to najlepsze? Przede wszystkim zwróć uwagę na rodzaje konkretnego sprzętu, ponieważ już na tej podstawie możemy dopasować go do naszych potrzeb.

Drukarka atramentowa – wysoka jakość koloru za niską cenę

Zakup tego rodzaju sprzętu to z pewnością najtańsze rozwiązanie dostępne w sklepach RTV i AGD. Ceny tych urządzeń zaczynają się od 150 złotych, pozycjonując je na niskiej półce cenowej. Nie trzeba się jednak martwić – w parze z niską ceną idzie też całkiem niezła jakość. Zastosowanie żywych, atramentowych kolorów pozwala świetnie odwzorować złapane w kadrze kolory. Dzięki temu wydrukowane za pomocą takiej drukarki zdjęcia są wyjątkowo atrakcyjne i prezentują się nieporównywalnie lepiej niż przypadku droższych drukarek laserowych.

Jednak nie można zapominać o wadach drukarek atramentowych. Przede wszystkim jest to konieczność częstej wymiany tuszów. Teoretycznie na rynku dostępne są opłacalne cenowo zamienniki, jednak producenci, a my razem z nimi, zalecają używać oryginalny tusz do drukarki danej marki. Dzięki temu zabezpieczysz się przed zapchaniem przewodów oraz szybkim zasychaniem. A oryginalny tusz do drukarki jest niestety droższy niż jego zmiennik.

Drukarka laserowa – dla wymagających, ale z ograniczeniami

O ile w drukarkach atramentowych druk zachodzi poprzez umieszczenie na kartce atramentu w wybranym kolorze, o tyle w przypadku drukarek laserowych drukowanie polega na przyciągnięciu tonera do białej kartki za pomocą lampy laserowej.

A jak prezentuje się cena w porównaniu do drukarki atramentowej? Zakup samej drukarki to znacznie wyższy wydatek, jednak jej późniejsze użytkowanie pozwoli wyrównać ten koszt. Toner, w przeciwieństwie do atramentu, jest w stanie wydrukować kilkaset stron, dzięki czemu konieczność jego wymiany jest znacznie rzadsza.

Korzystanie z drukarki laserowej, mimo wielu korzyści, ma niestety swoje ograniczenia – toner dostępny jest tylko w kolorze czarnym, dlatego też nie ma możliwości wydrukowania kolorowych materiałów. Dlatego też drukarkę laserową polecamy przede wszystkim tym, którzy zdecydowani są na powielanie materiałów w czerni i bieli.

Urządzenie wielofunkcyjne – Twoje biuro w Twoim domu

Jeśli szukasz sprzętu, który będzie w stanie zaspokoić potrzeby biura prowadzonego w warunkach domowych, koniecznie sprawdź ofertę urządzeń wielofunkcyjnych. Z ich pomocą nie tylko wydrukujesz materiały przesłane z komputera do drukarki, ale również skserujesz i zeskanujesz treści już wydrukowane.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości