Polska otwiera w końcu granice!

10 czerwca 2020, 15:52, red
fot. Marcin Kluwak
W środowe popołudnie premier ogłosił, że od soboty 13 czerwca zostaną otwarte granice dla obywateli Unii Europejskiej. Natomiast od wtorku 16 czerwca zostaną wznowione loty międzynarodowe.

Komisja Europejska dała czas krajom należącym do Unii Europejskiej do środy 10 czerwca, aby określiły się, kiedy ponownie otworzą swoje granice. Niektóre kraje ogłosiły już wcześniej, kiedy otwierają swoje wewnętrzne granice. Natomiast Polska czekała do ostatniej chwili na poinformowanie o ponownym otwarciu granic.

W środowe popołudnie podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że granice zostaną otwarte od soboty 13 czerwca. - Podjęliśmy decyzję o otwarciu granic dla obywateli krajów należących do Unii Europejskiej już od soboty 13 czerwca. Natomiast od wtorku 16 czerwca będą możliwe loty międzynarodowe. Oczywiście mamy świadomość, że przewoźnicy będą zapewne potrzebować około 2-3 tygodnie na przygotowanie siatki połączeń – mówił premier podczas konferencji prasowej.

Granice naszego kraju były zamknięte od 15 marca. Do Polski byli wpuszczani tylko obywatele Polski lub cudzoziemcy, którzy są w związku małżeńskim z obywatelem Polski, posiadający prawo stałego lub czasowego pobyty czy też posiadający zatrudnienie na terenie naszego kraju. Wszyscy, którzy wjeżdżali do kraju, byli poddawani obowiązkowej, 14-dniowej kwarantannie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości