Mężczyzna zakażony koronawirusem trafił do szpitala w Gorzowie

9 czerwca 2020, 19:04, red
fot. archiwum
We wtorkowe popołudnie 9 czerwca potwierdzono kolejne zakażenie koronawirusem w województwie lubuskim. To mieszkaniec powiatu słubickiego, który został przetransportowany do szpitala zakaźnego w Gorzowie.

Od dłuższego czasu w szpitalu w Gorzowie nie było żadnych osób zakażonych koronawirusem. To zmieniło się na początku czerwca, kiedy do szpitala zakaźnego przy ul. Walczaka został przewieziony obywatel Białorusi prosto z terminala odpraw celnych w Świecku. W szpitalu mężczyźnie zrobiono test na obecność koronawirusa, który wyszedł pozytywny.

We wtorek 9 czerwca do szpitala zakaźnego w Gorzowie trafiła kolejna osoba zakażona koronawirusem. Jak informuje rzecznik wojewody lubuskiego, to mężczyzna w średnim wieku, mieszkaniec powiatu słubickiego.

Tym samym w jednoimiennym szpitalu zakaźnym przy ul. Walczaka przebywa obecnie dwóch mężczyzn zakażonych koronawirusem. Do tej pory w całym województwie lubuskim koronawirusa stwierdzono u 129 osób. Natomiast wyleczonych zostało 97 osób. Tym samym, obecnie na terenie województwa lubuskiego zakażone są 32 osoby, z czego 12 przebywa w szpitalu – 2 w Gorzowie i 10 w Zielonej Górze.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x