Wiadomości

Koncerty na osiedlach zachwyciły mieszkańców Gorzowa [film]

7 czerwca 2020, 13:00, red
fot. gorzowianin.com
Mieszkańcy Gorzowa, którzy pojawili się w sobotę na plenerowych występach muzyków z Filharmonii Gorzowskiej byli zachwyceni muzyką na żywo. W niedzielę 7 czerwca filharmonicy wyruszają ponownie na osiedla, ale już z innym repertuarem. Start o godz. 16 na Kwadracie.

W sobotnie popołudnie i wieczór 6 czerwca muzycy Filharmonii Gorzowskiej wybrali się w małą trasę koncertową po gorzowskich osiedlach. Filharmonicy pojawili się w 10 punktach na terenie praktycznie całego Gorzowa. Rozpoczęli od występu na Kwadracie, a swoje koncertowanie zakończyli na os. Piaski.

Mieszkańcy byli zachwyceni pomysłem plenerowych koncertów i tłumnie zbierali się w miejscu występu. Tak było na osiedlu Staszica, gdzie pojawiło się sporo gorzowian - jedni siadali na trawie, inni na ławeczkach, a jeszcze inni stali wokół grającego zespołu. Muzyki słuchały osoby w każdym wieku, od seniorów, aż do całych rodzin z małymi dziećmi.

- Jesteśmy zachwyceni, takie koncerty powinny odbywać się przynajmniej raz w miesiącu. Mogłem pokazać dzieciom z bliska jak wygląda kontrabas czy skrzypce. Taki koncert na świeżym potwierzu jest ciekawy dla dorosłych, a co dopiero dla dzieci. Będziemy jeździć za nimi po wszystkich osiedlach, aż dotrą z koncertem do nas – mówił pan Artur, który na os. Staszica przyjechał razem z całą rodziną z os. Manhattan.

Muzycy Filharmonii Gorzowskiej wyruszą w trasę koncertową po osiedlach również w niedzielę 7 czerwca – będzie to inny repertuar, niż w sobotę. Natomiast miejsca i godziny w których odbędą się występy są takie same, jak w sobotę. To oznacza, że koncerty rozpoczną się o godz. 16 na Kwadracie, a zakończą się około godz. 20.30 na os. Piaski.

Niedzielna trasa koncertowa muzyków Filharmonii Gorzowskiej

1. Kwadrat godz. 16

2. ul. Fredry, parking Intermarche około godz. 16.30

3. os. Europejskie, parking osiedlowy około godz. 17

4. ul. Słoneczna około godz. 17.30

5. Park Róż około godz. 18

6. ul. Śląska przy stadionie żużlowym około godz. 18.30

7. Stary Rynek około godz. 19

8. os. Dolinki, plac pomiędzy ul. Dywizjonu 303 i ul. Bema około godz. 19.30

9. Park Górczyński około godz. 20

10. os. Piaski, parking przy Intermarche około godz. 20.30


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości