Trojaczki przyszły na świat... w lesie pod Gorzowem [film]

5 czerwca 2020, 15:44, red
fot. Nadleśnictwo Kłodawa
Na terenie Nadleśnictwa Kłodawa przyszły na świat trojaczki sokołów wędrownych - jedna samica i dwa samce. Młode ptaki zostały niedawno zaobrączkowane. Można zobaczyć również wyjątkowy film nagrany w gnieździe sokołów.

W Polsce jest obecnie zaledwie 40 par lęgowych sokoła wędrownego, w tym jedynie 12 stanowisk leśnych. Jedno z nich znajduje się koło Gorzowa, na terenie Nadleśnictwa Kłodawa. Pod koniec maja 2019 roku gniazdo sokołów wędrownych zostało zniszczone wskutek silnych wiatrów. Dlatego też Nadleśnictwo Kłodawa wspólnie ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół" zbudowało dla pary sokołów specjalną platformę lęgową.

- Ptaki ją zaakceptowały i w ramach podziękowania dały nam i przyrodzie nowe pokolenie. W gnieździe przyszły na świat trojaczki sokołów wędrownych. To jedna samica i dwa samce. Młode ptaki zostały niedawno zaobrączkowane - opowiada Agnieszka Trawińska z Nadleśnictwa w Kłodawie.

Sokołom urodzonym na wolności zakłada się na nogę niebieskie obrączki obserwacyjne, oraz na drugą nogę obrączki ornitologiczne w kolorze oznaczającym miejsce wypuszczenia bądź urodzenia. W przypadku młodych z Nadleśnictwa w Kłodawie jest to kolor zielony oznaczający „lasy".


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->