Pacjent z koronawirusem przebywa w szpitalu zakaźnym w Gorzowie

4 czerwca 2020, 12:52, red
fot. archiwum
We wtorek do szpitala zakaźnego w Gorzowie trafił obywatel Białorusi prosto z terminala w Świecku. Młody mężczyzna miał objawy koronawirusa. Test przeprowadzony w szpitalu zakaźnym potwierdził obecność koronawriusa u kierowcy ciężarówki.

We wtorek 2 czerwca około godz. 16 z Terminala Towarowych Odpraw Celnych w Świecku zespół ratownictwa medycznego zabrał obywatela Białorusi z objawami koronawirusa. Kierowca ciężarówki czekał w agencji celnej na odprawę. Karetką został przetransportowany do szpitala zakaźnego w Gorzowie.

W szpitalu obywatelowi Białorusi zrobiono test na obecność koronawirusa, który wyszedł pozytywny. - To młody mężczyzna, czuje się dobrze. Został przywieziony z granicy, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, wszystko wskazuje więc na to, że nie powinien on być ogniskiem zakażeń w naszej części województwa – komentuje Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Słubicki sanepid prowadzi wywiad epidemiologiczny i sprawdza z jak dużą liczbą osób miał kontakt kierowca. Wówczas dla takich osób zostanie wydany nakaz kwarantanny. Jednak jak podaje słubicki, kontakt kierowcy z osobami postronnymi był znikomy.

To jedyna osoba zakażona, która przebywa obecnie w szpitalu zakaźnym w Gorzowie. Do tej pory w całym województwie lubuskim koronawirusa stwierdzono u 122 osób. Natomiast wyleczone zostały 93 osoby. Tym samym na ten moment na terenie województwa lubuskiego zakażonych jest 29 osób.

 


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x