JOVIT – bo stopy to podstawa

22 maja 2020, 12:06, artykuł promocyjny #OdmrażamyGorzów
Już w czasach starożytnych medycy zajmowali się pielęgnacją stóp i usuwaniem ich defektów, a jednak współcześnie dalej wielu ludzi nie wie, kim jest i czym się zajmuje podolog. Chciałabym przybliżyć Państwu ten temat i zaprosić do korzystania z usług Gabinetu podologicznego JOVIT.

Podologia to dziedzina zajmująca się szeroko rozumianymi problemami stóp. Często zdarza się, że jest mylnie kojarzona z zabiegami tylko kosmetycznymi. Tym czasem podologia jest dziedziną okołomedyczną, uzupełniającą proces leczenia. Podolodzy zajmują się profilaktyką, diagnozowaniem schorzeń oraz odpowiednim doborem terapii tak, by pomóc w pozbyciu się niejednokrotnie złożonych, problemów w obrębie kończyn dolnych. Zabiegi podologiczne mają różnoraki charakter, a ich dobór zależy od schorzeń pacjenta.

W praktyce podologicznej zajmuję się takimi dysfunkcjami w obrębie stopy, jak: wrastające paznokcie, grzybica paznokci i zmiany płytki paznokciowej, odciski, nagniotki, modzele, pękające pięty, brodawki wirusowe (potocznie kurzajki). Wykonuję również pedicure podologiczny, czyli właściwe opracowanie paznokci i usunięcie zrogowaciałego naskórka ze skóry stóp, a także zajmuję się nadpotliwością stóp i dłoni. W gabinecie prowadzona jest też pielęgnacja stopy cukrzycowej - edukuję i uświadamiam osoby z cukrzycą o skutkach niewłaściwej pielęgnacji domowej, która może doprowadzić do powstania trudno gojących się ran i amputacji palców lub stopy.

Klienci którzy zgłaszają się do mojego gabinetu często przeszli długą drogę w walce ze swoją dolegliwością. Próbują sposobów „domowych” lub są po interwencjach chirurgicznych. Często po prostu nie wiedzieli, że istnieje podolog i że można, w o wiele łatwiejszy i mniej bolesny sposób, skorygować wrastający paznokieć, czy pozbyć się problemu suchej, popękanej skóry na piętach. Nie każdy również wie, że to co dzieje się na naszych stopach odbija się na całym naszym organizmie: na stawach, mięśniach, na całym układzie kostnym, itd.. I że to, co się dzieje w naszym organizmie, często znaleźć może odbicie na skórze stóp i paznokciach (tarczyca, łuszczyca, itp.). Dlatego, zawsze staram się traktować pacjentów holistycznie i w razie potrzeby, odsyłać do właściwych specjalistów, tak by terapia była kompletna.

Bo zdrowe stopy, które nie przysparzają nam bólu i cierpienia to podstawa, to komfort przejścia z pokoju do pokoju, to przyjemność z wyjścia na spacer, możliwość uprawiania sportów, czy po prostu wyjścia do sklepu bez zastanawiania się jak ustawić stopę. Zdrowe stopy to inwestycja w przyszłość, w możliwość bycia aktywnym, w zdrowe stawy i zdrowy kręgosłup. To także komfort estetyczny.

Gabinet podologiczny to nie tylko moja praca, ale też pasja. Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje, by moc jeszcze lepiej pomagać klientom oraz zwiększać komfort ich życia codziennego. W gabinecie klienci zawsze otrzymują dokładną wiedzę na temat problemu jaki im doskwiera, domowej pielęgnacji, czy właściwego doboru obuwia. Staram się, by wizyta była dla nich jak najbardziej komfortowa, gdyż dla wielu osób, problem w obrębie stóp jest problemem bardzo intymnym. W gabinecie zachowane są najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa, a także środki ochrony indywidualnej pacjenta i specjalisty, szczególnie ważne w stanie zagrożenia epidemiologicznego. Zapraszam Państwa do korzystania z moich usług:

Gabinet podologiczny JOVIT Joanna Witasik

ul. Gen. T. Bora-Komorowskiego 15/A

66-400 Gorzów Wielkopolski

www.jovit.pl

tel. 792600016

Fotoreportaż


1/4 Jovit - odmrażamy Gorzów

1/4 Jovit - odmrażamy Gorzów

2/4 Jovit - odmrażamy Gorzów

2/4 Jovit - odmrażamy Gorzów

3/4 Jovit - odmrażamy Gorzów

3/4 Jovit - odmrażamy Gorzów

4/4 Jovit - odmrażamy Gorzów

4/4 Jovit - odmrażamy Gorzów

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->