Wiadomości

Młodzi wandale zniszczyli ogrodzenie plaży

16 maja 2020, 13:54
fot. archiwum
Grupka chłopców w wieku od 13 do 15 lat zniszczyło ogrodzenie plaży w podgorzowskim Karninie. Młodzi wandale zostali złapani na gorącym uczynku. Decyzją wójta gminy Deszczno, będą musieli naprawić wyrządzone szkody.

Wszystko działo się w środowe popołudnie 13 maja na plaży w podgorzowskim Karninie. Grupka chłopców w wieku od 13 do 15 lat z gminy Deszczno oraz z Gorzowa postanowiła sforsować świeżo postawione ogrodzenie plaży. Młodzi wandale uszkodzili kilka paneli oraz słupków nowego płotu.

Wszystko to widzieli mieszkańcy pobliskich domków, którzy od razu powiadomili władze gminy Deszczno, które na miejsce wezwały policję. Na plażę pojechał sam wójt gminy Paweł Tymszan, który złapał nastolatków na gorącym uczynku, a następnie przekazał w ręce policji, która spisała chłopców. Ci zostali odebrani przez swoich rodziców.

- Urzędnicy dysponują nagraniami z tego zdarzenia. Wszyscy mamy świadomość, że młodość, czas wolny i zabawa mają swoje prawa, jednak to jak będzie wyglądała nasza gmina, w jakim stanie będzie wspólny, wybudowany z państwa podatków majątek zależy od nas wszystkich. Przypominamy, że plaża w Karninie powstała w 2019 roku za kwotę 3,5 mln zł, a wykonane w tym roku ogrodzenie kosztowało ponad 68 tys. zł – opowiada Paweł Tymszan, wójt gminy Deszczno.

Dla złapanych na gorącym uczynku nastolatków, zniszczenie mienia mogło zakończyć się konsekwencjami prawnymi i skierowaniem sprawy do sądu rodzinnego. Jednak decyzją wójta, sprawa nie trafi do sądu, natomiast młodzi wandale będą musieli naprawić wyrządzone szkody.

Władze gminy apelują do mieszkańców, aby zwracali szczególną uwagę na akty wandalizmu, reagowali i zgłaszali sprawę na policję.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości