Szpital wysyła rodzicom zdjęcia wcześniaków

14 maja 2020, 19:57, red
fot. WSzW
Rodzice wcześniaków, które przyszły na świat w gorzowskim szpitalu otrzymują od personelu szpitala zdjęcia swoich dzieci. Wszystko przez zakaz odwiedzin, który obowiązuje w lecznicy. Dlatego też, aby rodzice mogli zobaczyć jak ich maluszki rosną, otrzymują fotografie kilka razy w tygodniu.

W Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie od początku marca obowiązuje zakaz odwiedzin ze względu na koronawirusa. Ta sytuacja wyjątkowo boleśnie dotknęła rodziców wcześniaków, czyli dzieci urodzonych przed 37. tygodniem ciąży. Dlatego też, aby zapewnić stały kontakt maluszków z ich rodzicami gorzowski szpital wysyła zdjęcia noworodków na skrzynki mailowe opiekunów.

- Do tej pory chcąc dowiedzieć się jak radzą sobie ich maluchy rodzice dzwonili na oddział. To jednak wydawała się nam za mało. Wiemy jak ważne jest to, aby rodzice mogli widzieć jak każdego dnia zmieniają się ich dzieci. Stąd pomysł, aby wysyłać rodzicom zdjęcia. Mamy świadomość, że to nie zastąpi bezpośredniego kontaktu, ale może w ten sposób chociaż trochę ułatwimy przejście rodzicom tego trudnego okresu izolacji od maluszków – opowiada Marzena Gendera-Dudziak, ordynator oddziału noworodkowego z pododdziałem intensywnej opieki nad noworodkiem Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Zdjęcia wcześniaków urodzonych w gorzowskim szpitalu są wykonywane kilka razy w tygodniu. Są wysyłane tylko tym rodzicom, którzy wyrażają na to zgodę i udostępnią szpitalowi swój adres mailowy. Obecnie w części intensywnej opieki medycznej oddziału noworodkowego przebywa 6 dzieci. Najmniejsze z nich przy urodzeniu ważyło zaledwie 500 gram.

- Jestem szczęśliwa, że choć w ten sposób mogę patrzeć na moje dziecko i obserwować jego rozwój - mówi pani Ania jedna z mam. Również pani Zuzanna cieszy się z tego pomysłu i jest wdzięczna personelowi oddziału za przesyłane zdjęcia.

Każdego roku w gorzowskiej lecznicy rodzi się średnio około 200 wcześniaków. W kwietniu 2020 było ich 12.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x