Gorzów: Pracownicy żłobków i przedszkoli już są testowani na koronawirusa [film]

11 maja 2020, 15:39, red
fot. gorzowianin.com
W poniedziałek zostały otwarte wszystkie żłobki i przedszkola w Gorzowie. Dlatego też Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w porozumieniu z prezydentem postanowił wykonać testy na koronawirusa wszystkim pracownikom placówek dla najmłodszych. W poniedziałek zostali przebadani jako pierwsi pracownicy Żłobka Miejskiego nr 3 na os. Słonecznym.

Od poniedziałku 11 maja wszystkie publiczne żłobki i przedszkola w Gorzowie są otwarte. Dlatego też zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w porozumieniu z prezydentem Gorzowa postanowił wykonywać testy na obecność koronawirusa wszystkim pracownikom placówek dla najmłodszych.

Aby pobieranie wymazów poszło sprawnie, postanowiono zamienić jeden z autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji w mobilne laboratorium z pracownikami medycznymi na pokładzie. Specjalny autobus będzie codziennie odwiedzał po dwie placówki. Pracownicy szpitala będą pobierać od pracowników żłobków i przedszkoli wymazy, które następnie będą przekazywane do laboratorium gorzowskiego szpitala i badane pod kątem koronawirusa. Zanim autobus odwiedzi kolejną placówkę, będzie dezynfekowany.

- Cały proces badania i wypełniania ankiety trwa około 10 minut. Mamy rozpisany cały harmonogram aż do poniedziałku 8 czerwca. Pracownik żłobka lub przedszkola przychodzi do autobusu, jest następnie od niego pobierany wymaz z noso-gardzieli i ta pobrana próbka trafia do laboratorium, gdzie zostanie przebadana. Codziennie będziemy badać około 30 osób, natomiast docelowo testom zostanie poddanych aż 709 osób pracujących w żłobkach i przedszkolach – opowiada Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Jako pierwsi, w poniedziałek 11 maja zostali przebadani pracownicy Żłobka Miejskiego nr 3 przy ul. Słonecznej w Gorzowie. Osoby, które zostały przebadane podkreślają, że jest to świetny pomysł i dzięki temu będą czuły się bezpiecznie. - Pomysł testów dla pracowników oceniam 10/10. Będziemy spokojniejsi i będziemy czuć się bezpiecznie. To również da poczucie bezpieczeństwa rodzicom, którzy będą wiedzieć, że oddają swoje dzieci w ręce zdrowych osób – komentuje Iwona Jasińska, pracownica Żłobka Miejskiego nr 3 w Gorzowie.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x