Wiadomości

Pożar odciął drogę ucieczki. Strażacy ściągali ludzi z dachu [film i zdjęcia]

26 kwietnia 2020, 22:34, red
fot. Bartek Dowhan
W niedzielny wieczór doszło do pożaru palet i śmieci składowanych przy wejściu do klatki schodowej w jednej z kamienic przy ul. Budowlanych. Ogień był na tyle spory, że nadpaleniu uległa klatka schodowa, przez co było duże zadymienie. Strażacy musieli ewakuować mieszkańców, którzy uciekli na dach.

Wszystko działo się w niedzielę 26 kwietnia przed godz. 22 przy ul. Budowlanych na gorzowskim Zawarciu. Przy wejściu do klatki schodowej jednej z kamienic doszło do pożaru palet i innych składowanych tam śmieci. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej, dwie karetki pogotowia i policja.

- W wyniku pożaru doszło do napalenia klatki schodowej i dużego zadymienia. Mieszkańcy budynku, którym ogień odciął drogę ewakuacji uciekli na dach budynku oraz swoje balkony. Strażacy przy użyciu podnośnika ewakuowali łącznie pięć osób – opowiada dyżurny gorzowskiej straży pożarnej.

Do szpitala na obserwację została zabrana starsza kobieta oraz matka z dzieckiem – wszyscy doznali szoku w związku z pożarem oraz podtruli się dymem.

Informacje, zdjęcia oraz nagranie otrzymaliśmy od naszych czytelników na facebookowym profilu gorzowianin.com.

Fotoreportaż


1/5 Pożar przy ul. Budowlanych

1/5 Pożar przy ul. Budowlanych

2/5 Pożar przy ul. Budowlanych

2/5 Pożar przy ul. Budowlanych

3/5 Pożar przy ul. Budowlanych

3/5 Pożar przy ul. Budowlanych

4/5 Pożar przy ul. Budowlanych

4/5 Pożar przy ul. Budowlanych

5/5 Pożar przy ul. Budowlanych

5/5 Pożar przy ul. Budowlanych

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości