Będzie osobne wejście na SOR dla dzieci

14 kwietnia 2020, 17:14, red
fot. WSzW
W gorzowskim szpitalu przy ul. Dekerta rozpoczęła się budowa nowego wejścia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Nowe wejście będzie przeznaczone wyłącznie dla dzieci i ich opiekunów. Prace mają zakończyć się w czerwcu.

We wtorek 14 kwietnia rozpoczęła się budowa nowego wejścia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Dekerta. Z nowego wejścia mają korzystać mali pacjenci z opiekunami udający się po pomoc na SOR i kierowani do Oddziału Dziecięcego z Pododdziałem Neurologii Dziecięcej.

- Zależy nam na ochronie osób starszych przez infekcjami przenoszonymi przez dzieci, jaki i dzieci przed chorobami osób starszych. Tym samym zwiększymy bezpieczeństwo naszych pacjentów, ponieważ dzieci nie będą musiały wchodzić wejściem dla dorosłych pacjentów. To również pozwoli oszczędzić dzieciom widoków, które czasami nie są przyjemne – mówi Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

W ramach inwestycji w ciągu najbliższych 60 dni powstanie nowy chodnik, kładka do budynku i wiatrołap chroniący przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

- Ustawa z dnia 2 marca 2020 r. (o szczególnych rozwiązaniach związanych z zabieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych w celu projektowania, przebudowy czy remontu istniejących budynków i pomieszczeń) zezwala na skorzystanie z innego trybu niż wymagają tego przepisy prawa budowlanego i udzielenie zamówienia z wolnej ręki poprzedzonego rozeznaniem rynku. Tę możliwość do stworzenia nowego wejścia wykorzystuje zarząd gorzowskiej lecznicy – tłumaczy Agnieszka Wiśniewska, rzecznik Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Budowa nowego wejścia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego ma się zakończyć w czerwcu 2020 roku.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x