Wiadomości

Podejrzenie koronawirusa u jednej z lekarek gorzowskiego pogotowia

6 kwietnia 2020, 09:38, ak
Wszystkie karetki pogotowia w Gorzowie zostały wyłączone z akcji ratunkowych. Wszystko przez jedną z lekarek u której podejrzewa się zakażenie koronawirusem. Poddane kwarantannie zostały również dwie bazy pogotowia ratunkowego, przy ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Śląskiej.

U jednej z lekarek z Samodzielnej Publicznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie podejrzewa się zakażenie koronawirusem. Gorzowska lekarka jeździła przez cały weekend karetką pogotowia z jednym z zespołów ratownictwa medycznego. Wszyscy, którzy mieli kontakt z kobietą są odizolowani. Służby czekają na wynik testu lekarki - ten ma być znany po południu. Kobieta nie przebywa w szpitalu zakaźnym przy ul. Walczaka, czeka na wynik badań w swoim domu.

Natomiast obie stacje pogotowia ratunkowego - przy ul. Kazimierza Wielkiego i przy ul. Śląskiej są poddane kwarantannie. To oznacza, że wszystkie 6 zespołów ratownictwa medycznego jest uziemionych. Gorzów obsługują karetki z Witnicy, Strzelec Krajeńskich oraz ze Skwierzyny.

Jak ustalił portal gorzowianin.com, również w ubiegłym tygodniu była kwarantanna na gorzowskim pogotowiu, ale tylko w bazie przy ul. Kazimierza Wielkiego. Wówczas koronawirusa podejrzewano u jednego z ratowników medycznych. Wynik na szczęście okazał się negatywny.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości