Wiadomości

Ktoś rozrzuca beczki przy drodze

3 kwietnia 2020, 17:07, red
fot. KS Wysoka
W ciągu ostatniego tygodnia, w kilku miejscach na terenie powiatu gorzowskiego doszło do rozrzucenia beczek z nieznanymi substancjami. Do ostatniego takiego zdarzenia doszło w miejscowości Wysoka w gminie Lubiszyn.
- Drogi kolego z białego busa. Czy nie wypadły Ci przypadkiem beczki z nieznanymi odpadami? Kilka osób Ciebie widziało i beczki szukają pilnie swojego właściciela. Prosimy, pilnie posprzątaj ten syf! - piszą władze klubu piłkarskiego KS Wysoka. Beczki zostały wyrzucone w krzakach, w niedalekiej odległości od boiska piłkarskiego w Wysokiej w gminie Lubiszyn.

Jak się okazało, to nie pierwsze tego typu zdarzenie. Do rozrzucenia beczek z nieznanymi substancjami, dokładnie takich samych w różnych miejscach doszło w ostatnich dniach m.in. w Wojcieszycach i Różankach w gminie Kłodawa oraz w okolicach Baczyny, w gminie Lubiszyn. W każdym z tych przypadków, beczki były rozrzucone wzdłuż drogi gruntowej na odcinku kilkuset metrów. Ewidentnie widać, że są wyrzucane z samochodu.

W piątek 3 kwietnia do Wysokiej udali się strażacy z Gorzowa oraz OSP Lubiszyn a także przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Wszystkie beczki zostały dokładnie sprawdzone. 

- W beczkach znajdują się substancje takie jak lakiery, farby, olej. Nie ma zagrożenia biologicznego lub chemicznego. Wszystkie beczki będą musiały zostać zutylizowane na koszt właściciela terenu – komentuje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Wójt gminy Lubiszyn zamierza wyznaczyć nagrodę za wskazanie osoby, która podrzuca odpady. Jak podkreślają władze gminy są bardzo zdeterminowani, aby znaleźć sprawcę i go surowo ukracać.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości