Kolejna osoba zakażona koronawirusem w powiecie gorzowskim

1 kwietnia 2020, 14:59, red
fot. archiwum
W środowe popołudnie ministerstwo zdrowia poinformowało o 73 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród nich jest 5 mieszkańców województwa lubuskiego, w tym kobieta z powiatu gorzowskiego.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w całej Polsce rośnie z dnia na dzień. W środowe popołudnie 1 kwietnia ministerstwo zdrowia poinformowało o 73 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród osób z potwierdzonym pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych jest 5 osób z województwa lubuskiego. Nowi pacjenci to: jedna osoba z powiatu gorzowskiego, dwie osoby z Zielonej Góry oraz dwie osoby z powiatu zielonogórskiego.

Jak informuje Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzecznik prasowy Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, nowym pacjentem zakażonym koronawirusem z powiecie gorzowskim jest kobieta w średnim wieku, która przebywa w izolacji domowej. Jej stan jest dobry.

Tym samym, obecnie na terenie powiatu gorzowskiego mamy dwie osoby zakażone koronawirusem - to kobieta u której dzisiaj potwierdzono obecność koronawirusa oraz młody mężczyzna u którego zakażenie potwierdzono w czwartek 23 marca. Również w samym Gorzowie są dwie osoby zakażone – młody mężczyzna przebywa w szpitalu zakaźnym przy ul. Walczaka, natomiast starszy mężczyzna znajduje się w izolacji domowej.

Łącznie na terenie województwa lubuskiego mamy 45 osób zakażonych koronawirusem, natomiast jedna osoba wyzdrowiała. To pacjent "zero". Z kolei w całej Polsce zakażonych jest aż 2420 osób, natomiast 36 zmarło.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x