Od 1 kwietnia będą zabierane stare pojemniki na śmieci

31 marca 2020, 11:22, red
fot. Anna Kluwak
Firma Eneris Surowce, która do tej pory zajmowała się odbiorem śmieci z podgorzowskich gmin oraz z północnej części Gorzowa rozpocznie od 1 kwietnia zbiórkę swoich pojemników. Wszystko przez to, że wraz z nowym miesiącem wywozem odpadów w sektorze I i II zajmie się nowa firma.

Od 1 kwietnia 2020 roku zmieniają się operatorzy, którzy będą wywozić odpady z sektora I (gminy Santok, Kłodawa, Deszczno, Lubiszyn i Bogdaniec) oraz z sektora I (południowa część Gorzowa, czyli os. Piaski Manhattan, Górczyn i Dolinki). Do tej pory odbiorem śmieci zajmowała się tutaj Firma Eneris Surowce, teraz będzie robiło to konsorcjum firm Komunalnik i Inneko.

Dlatego też wraz z nowym miesiącem firma Eneris Surowce rozpocznie zbiórkę pojemników na odpady z podgorzowskich gmin i północnej części Gorzowa. W tych miejscach są już podstawione przez nowego wywoźnika odpowiednie pojemniki

- Do odbioru pojemników upoważnieni są wyłącznie pracownicy w strojach roboczych opatrzonych logo firmy, poruszający się samochodami z takim samym oznaczeniem. Jeśli inne osoby będą zbierały pojemniki firmy Eneris Surowce, bardzo prosimy o reakcję i powiadomienie naszego biura obsługi klienta pod numerem telefonu 95 733 56 08 lub mailowo na adres gorzow@eneris.pl – podkreśla Monika Kita z firmy Eneris Surowce.

Dlatego też firma prosi, aby od 1 kwietnia nie wrzucać śmieci do ich pojemników, ale kubłów podstawionych przez nowego odbiorę odpadów. Zbiórka pojemników firmy Eneris potrwa do 14 kwietnia.

Co istotne, od kwietnia. czeka nas podwyżka opłat za wywóz odpadów oraz obowiązkowa segregacja. To oznacza, że każdy mieszkaniec Gorzowa oraz gminy Kłodawa, Deszczno, Santok, Bogdaniec i Lubiszyn będzie miał obowiązek segregowania śmieci i będzie płacił tylko jedną stawkę w wysokości 24 zł od osoby. 


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x