Wiadomości

Coraz więcej osób zakażonych koronawirusem

30 marca 2020, 09:47, red
fot. Anna Kluwak
W poniedziałkowy poranek 30 marca ministerstwo zdrowia poinformowało o 43 nowych przypadkach zakażenia korowawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Wśród tych osób są również 3 są z województwa lubuskiego.

Z dnia na dzień rośnie liczba osób zakażenia koronawirusem w całej Polsce. W poniedziałek 30 marca przed godz. 9 ministerstwo zdrowia poinformowało o 43 nowych przypadkach zakażenia korowawirusem. Wśród osób z potwierdzonym pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych są 3 osoby z województwa lubuskiego – wszyscy to mieszkańcy powiatu wschowskiego.

Obecnie w całej Polsce jest 1905 osób zakażonych koronawirusem, a 26 osób zmarło. Tylko w ciągu ostatniej dobry zmarły cztery kolejne osoby - jest to 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby.

Natomiast w województwie lubuskim liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 35 osób. Natomiast jedna osoba wyzdrowiała - to pacjent "zero" z Cybinki.

Wśród osób zakażonych na terenie województwa lubuskiego dwie to mieszkańcy Gorzowa - młody mężczyzna, który przebywa w szpitalu zakaźnym przy ul. Walczaka oraz starszy mężczyzna, który znajduje się w izolacji domowej. Z kolei w powiecie gorzowskim jest jedna osoba, to młody mężczyzna, który również przebywa w izolacji domowej.

Ponadto zakażone jest małe dziecko z powiatu strzelecko-drezdeneckiego, dwie osoby z powiatu sulęcińskiego i słubickiego. Pozostałe osoby u których wykryto koronawirusa to mieszkańcy południowej części województwa lubuskiego lub osoby spoza województwa, która akurat przebywały na naszym terenie.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości