Nowy przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie gorzowskim

26 marca 2020, 18:42, red
fot. WSzW
W czwartkowy wieczór ministerstwo zdrowia poinformowało o 43 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród nich jest 7 mieszkańców województwa lubuskiego, w tym mężczyzna z powiatu gorzowskiego, który był diagnozowany w szpitalu w Gorzowie.

Liczba osób zakażonych koronawirusem rośnie z dnia na dzień. W czwartek 26 marca przed godz. 18 ministerstwo zdrowia poinformowało o 43 przypadkach zakażenia koronawirusem. Wśród osób z potwierdzonym pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych jest 7 osób z województwa lubuskiego.

Jak podaje Lubuski Urząd Wojewódzki dwaj nowi pacjenci pochodzą z powiatu gorzowskiego i powiatu słubickiego. Obaj byli diagnozowani w szpitalu zakaźnym przy ul. Walczaka Gorzowie, jednak przebywają w izolacji domowej, nie w szpitalu. Ich stan jest dobry.

Tym samym mamy obecnie na terenie powiatu dwie osoby zakażone koronawirusem – kobietę z gminy Santok, która przebywa w szpitalu w Zielonej Górze oraz mężczyznę u którego w czwartek potwierdzono obecność koronawirusa. Również w samym Gorzowie są dwie osoby zakażone – młody mężczyzna przebywa w szpitalu zakaźnym przy ul. Walczaka, natomiast starszy mężczyzna znajduje się w izolacji domowej.

Pozostałe pięć osób u których w czwartek 26 marca stwierdzono koronawirusa to mieszkańcy powiatu zielonogórskiego i wschowskiego. Obecnie w województwie lubuskim jest 29 zarażonych koronawirusem oraz 1 osoba wyleczona, która opuściła szpital w Zielonej Górze. Natomiast w całej Polsce są 1163 osoby zakażone, a 14 osób nie żyje.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x