Wiadomości

Pracujesz w Niemczech? Ciebie również czeka kwarantanna

25 marca 2020, 09:29, red
fot. gorzowianin.com
Do tej pory mieszkańcy województwa lubuskiego, które pracowały po stronie Niemieckiej i codziennie przekraczały granicę, nie były objęte kwarantanną. Zgodnie z nowymi restrykcjami, od piątku 27 marca każda osoba, która przekroczy granice, nawet ta pracująca w państwie sąsiednim będzie musiała przejść obowiązkową kwarantannę.

W związku z wejściem w życie rozporządzenia ministra zdrowia z wtorku 24 marca wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej. Dotyczyć one będą osób, które mieszkają w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracują na co dzień w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie.

Dotychczas, w drodze do pracy i z pracy, osoby te mogły przekraczać granice i nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy.

Natomiast od piątku 27 marca od północy każdy mieszkaniec województwa lubuskiego, który przekracza granicę, ponieważ na co dzień pracuje w Niemczech, będzie również objęty 14-dniową obowiązkową kwarantanną. Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy Polski.

Decyzją ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji, kontrole na granicy zostały przedłużone do poniedziałku 13 kwietnia.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości