Wiadomości

Do Polski wjedziemy też przez Kostrzyn i Słubice

18 marca 2020, 08:15, red
fot. gorzowianin.com
Kilometrowe korki, czas oczekiwania po kilka, a nawet kilkanaście godzin. Tak wyglądało w ostatnich dniach drogowe przejście graniczne w Świecku. Teraz ma się to zmienić, bo dla ruchu samochodowego została granica w Słubicach i Kostrzynie nad Odrą.

W niedzielę 15 marca o północy zostały zamknięte granice. Każdy samochód, który chciał wjechać na teren województwa lubuskiego z Niemiec, mógł to zrobić jedynie na przejściu granicznym w Świecku. Z kolei granicę w Słubicach i Kostrzynie nad Odrą można było pokonać jedynie pieszo.

Z powodu zamkniętych granic i kontroli wszystkich pojazdów wjeżdżających do Polski, na granicy w Świecku utworzyły się kilkunastokilometrowe korki, przez co kierowcy czekali nawet 20 godzin na wjazd do Polski.

Podczas wieczornego spotkania we wtorek 17 marca prezydium Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zdecydowało o otwarciu kolejnych przejść granicznych i zmianie charakteru kilku już działających.

Na granicy polsko-niemieckiej rozszerzony zostaje zakres ruchu na czterech drogowych przejściach granicznych: Gubin – Guben, Słubice – Frankfurt nad Odrą, Kostrzyn nad Odrą – Kietz i Zgorzelec. Teraz na trzech przejściach będzie możliwy ruch pieszy, osobowy i towarowy (na przejściach: Słubice – Frankfurt nad Odrą, Kostrzyn nad Odrą – Kietz oraz Zgorzelec). Natomiast na przejściu Gubin – Guben odbywać się będzie ruch pieszy i osobowy.

Wprowadzone zmiany mają usprawnić ruch na granicy polsko-niemieckiej i skrócić czas oczekiwania kierowców.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości