Złota rączka ruszy na pomoc seniorom

25 lutego 2020, 11:43, red
W marcu ruszy kolejna edycja programu "Złota rączka dla seniora". Bezpłatną pomocą dla seniorów w drobnych naprawach zajmie się po raz kolejny fundacja Pozytywka. Program potrwa do końca 2020 roku.

W 2019 roku realizacją programu „Złota rączka dla seniora” zajmowała się fundacja Pozytywka. Z uwagi na spore zainteresowanie wśród seniorów i ponad 300 zgłoszeń w zaledwie kilka miesięcy, miasto postanowiło w tym roku po raz kolejny zaoferować bezpłatną pomoc dla osób starszych i samotnych. Otwarty konkurs na realizację programu ponownie wygrała fundacja Pozytywka, która dostanie od miasta na ten cel 60 tys. zł.

„Złota Rączka” ma pomagać seniorom od 1 marca do końca 2020 roku w drobnych naprawach, niewymagających natychmiastowej interwencji, specjalistycznej wiedzy lub uprawnień, jak również niepociągające za sobą dużych nakładów finansowych. Naprawy będę wykonywane wyłącznie w mieszkaniu osoby proszącej o pomoc.

W ramach programu fachowiec będzie mógł zająć się wymianą żarówek, wymianą gniazdek i włączników elektrycznych, wymianą uszczelek w przeciekających kranach, wymianą pokręteł baterii, słuchawek i węży prysznicowych. A także udrożnieniem zatkanego odpływu, wymianą wężyków, syfonu, spłuczki, rury lub deski sedesowej czy też uszczelnienia przecieków silikonem i odpowietrzenia kaloryferów.

Ponadto w ramach usług, "Złota Rączka" będzie mogła zająć się montażem lub wymianą zamków, zasuw, łańcuchów drzwiowych, wymianą klamek lub montażem i demontażem mebli. Oprócz tego seniorzy będą mogli liczyć na naprawę lub wymianę zawiasów drzwi i drzwiczek, wymianą gałek i uchwytów, zawieszeniem obrazów, luster, rolet, półek i karniszy, uszczelnieniem okien i drzwi. A także uzupełnieniem drobnych ubytków w tynku i pomalowaniu ubytków.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości