Szpital bardziej przyjazny dzieciom

31 stycznia 2020, 09:55, red
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. staje się miejscem coraz bardziej przyjaznym małym pacjentom. Od stycznia dzieci oczekujące na wizytę w gabinecie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (POZ) spędzają czas w towarzystwie spoglądających na nie bohaterów bajek, m.in. ulubionych przez kilkulatków pingwinów z Madagaskaru.

- Chcieliśmy zrobić coś, aby dzieci, które do nas trafiają czuły się w naszym szpitalu bezpiecznie. Wiadomo przecież, że wizyta w szpitalu większości ludziom kojarzy się źle, a mali pacjenci szczególnie boją się kontaktu z lekarzem w obcym i nieznanym dla siebie środowisku. Tak narodził się pomysł, aby poczekalnię dla najmłodszych uczynić miejscem przyjaznym dla dzieci i ich rodziców. W towarzystwie Kubusia Puchatka, rybek Nemo i Dory, króla Juliana czy znanej wszystkim Myszki Miki nie ma miejsca na nudę i czas płynie szybciej – mówi Tomasz Szatkowski – kierownik Oddziału Dziecięcego z Pododdziałem Neurologii Dziecięcej w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp.

Początek roku 2020 przyniósł też inne zmiany w oddziale. Stare, wysłużone windy pamiętające jeszcze czasy budowy szpitala (czyli połowę lat 80. XX wieku) zastąpiły nowe, przestronne dźwigi dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przyciski z numerami kondygnacji są opisane także w alfabecie Braille'a, a każdorazowe uruchomienie windy wywołuje komunikaty głosowe o kierunku jazdy i ostrzeżenia o zamykaniu lub otwieraniu się drzwi. 

FotoreportażPodziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x