Stefania w prezencie dla każdego dziecka

2 stycznia 2020, 14:27
Jeden chłopiec i dwie dziewczynki przyszły na świat w pierwszym dniu 2020 r. w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Przez zarząd gorzowskiej lecznicy dzieci tradycyjnie zostały obdarowane prezentami. To jednak nie jedyna niespodzianka. Dzięki współpracy lecznicy z władzami Gorzowa Wlkp. od stycznia WSZYSTKIE maluszki, które na świat przyszły w gorzowskim szpitalu będą dostawały także maskotki sensoryczne w postaci jednego z symboli Gorzowa - nosorożycy Stefanii.

Jako pierwszy z trójki urodzonych 1 stycznia 2019 r. o godz. 11.23 na świat przyszedł Eryk. Ważył 4130 g i miał 59 cm długości. Trzy godziny później urodziła się Lilia – córka Pauliny i Szymona. Dziewczynka, której rodzice na stałe mieszkają w Szczecinie waży 3030 g i mierzy 54 cm. Pierwszego dnia stycznia urodziła się też Sara. Ma 54 cm wzrostu i waży 3150 g. Wszystkie maluszki przyszły na świat drogą cesarskiego cięcia. Są zdrowe i dają mnóstwo radości najbliższym.

Pierwszym urodzonym w gorzowskim szpitalu w 2019 r. dzieciom wiceprezes Robert Surowiec wręczył dziś prezenty od zarządu lecznicy. Dzieci otrzymały maty edukacyjne, które wspomagają rozwój dziecka od pierwszych dni jego życia. Zabawka z jednej strony zapewnia aktywny rozwój ruchowy, z drugiej przynosi radość z odkrywania nowych bodźców.

- Każdy poród w naszym szpitalu to dla nas zawsze powód do radości i dumy. Mamy coraz częściej świadomie wybierają nasz szpital. Cieszymy się, bo robimy wiele, aby atmosfera na oddziale była bliska rodzinnej, widać, że rodzice to dostrzegają i doceniają. Dzieci urodzone 1 stycznia są wyjątkowe. Otwierają rok. Cały świat wita je fajerwerkami, my wręczamy drobne upominki i składamy gratulacje – mówił wiceprezes Robert Surowiec.

To jeszcze nie koniec niespodzianek i prezentów. Od tego roku dzięki wspólnej inicjatywie szpitala i władz Gorzowa wszystkie dzieci urodzone w gorzowskiej lecznicy będą dostawały prezent powitalny. Oprócz wręczanych od 2 lat pamiątkowych certyfikatów urodzin dzieci będą wyposażane w maskotki z wizerunkiem nosorożycy Stefanii.

- Nasza wspólna zabawka ma wiele metek, a te co sprawdziliśmy wcześniej, są uwielbiane przez wszystkie dzieci. Mamy nadzieję, że nasze Stefanie dadzą wiele radości nowym obywatelom naszego miasta – mówił prezydent Gorzowa – Jacek Wójcicki.

Wręczenie prezentów było też okazją do podsumowania roku na Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej oraz Diagnostyki i Leczenia

Niepłodności. W 2019 r. urodziło się 1355 dzieci, czyli o 39 dzieci więcej niż przed rokiem. Rekordy narodzin biliśmy w maju, lipcu, wrześniu i październiku tego roku.

Rok 2019 był przełomowym w historii oddziału położniczo-ginekologicznego. Lekarze wprowadzili na stałe nowe procedury, w tym m.in. mało inwazyjną chirurgię w zabiegach laparoskopowych amputacji trzonu, wycięcia lub usuwania mięśniaków macicy. W ścisłej współpracy z perinatologiem kilkukrotnie wykonywali amnioredukcję (czyli odciąganie) płynu owodniowego ratując tym samym życie ciężarnej matce i jej nienarodzonemu jeszcze dziecku.

Oddział był też jednym z partnerów Polsko-Niemieckiego Forum Ginekologicznego, realizowanemu wspólnie ze szpitalem w niemieckim Strausbergu. Dzięki udziałowi w projekcie personel oddziału brał udział w szkoleniach i warsztatach doskonalących ich umiejętności, a sam oddział został wyposażony w videokolposkopy, morcelatory, stoły operacyjne, aparaty USG, laparoskopy a także histeroskopy.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x