Wiadomości

Dotacja dla OSP Deszczno

30 grudnia 2019, 15:58
26 listopada 2019 roku, w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze doszło do podpisania umów dotacji w ramach projektu; „Działania na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa lubuskiego”. OSP Deszczno uzyskało dofinansowanie w wysokości 10.000zł

Pieniądze zostały przeznaczone na projekt pt. „Zakup umundurowania bojowego oraz obuwia specjalnego mający na celu poprawę ochrony ratowników oraz podniesienie skuteczności w podejmowaniu działań, w tym gaszenia pożarów oraz likwidacji miejscowych zagrożeń wraz ze szkoleniem z zakresu taktyki prowadzenia działań ratowniczych w komunikacji drogowej”.

Wicemarszałek województwa wspólnie z Prezesem Zarządu Głównego ZOSP RP dh. Waldemarem Pawlakiem, Prezesem ZOSP RP woj. lubuskiego dh. Edwardem Fedko oraz posłem Jolantą Fedak wręczyli strażakom symboliczne bony. W uroczystości udział wzięli także Adam Nowak z Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP oraz Dyrektor Biura Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP dh. Elżbieta Polak. Dzięki dotacji strażacy mogli zakupić niezbędne środki ochrony osobistej tj. ubrania specjalne oraz buty bojowe.

W ramach realizacji zadania w dniu 28.12.2019r. odbyło się szkolenie - najpierw na sali wiejskiej w Deszcznie część teoretyczna w trakcie której ratownicy zapoznali się z taktyką przy działaniach związanych z pojazdami o napędzie spalinowym oraz elektrycznym a następnie na placu przy remizie OSP Deszczno strażacy mogli na zajęciach praktycznych doskonalić swoje umiejętności w omawianym zakresie.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości