Wiadomości

Zobacz, jak wygląda lubuskie Las Vegas [film]

24 grudnia 2019, 14:01, ak
fot. Anna Kluwak
Jeżeli nie mają państwo pomysłów, jak spędzić świąteczny czas po odejściu od stołu, warto wsiąść w samochód i wybrać się do małej wsi Popowo koło Skwierzyny. Miejscowość licząca zaledwie 300 mieszkańców co roku błyszczy na święta jak Las Vegas. Mieszkańcy ozdabiają lampkami wszystko co się da - świecą się płoty, domy, a nawet psia buda.

Od 2007 roku mała wieś Popowo koło Skwierzyny jest lubuskim Las Vegas. Licząca zaledwie 300 mieszkańców miejscowość każdego roku tuż przed Świętami Bożego Narodzenia jest ustrojona kilkudziesięcioma tysiącami światełek. Co roku najpiękniej oświetlony jest dom pana Jacka na końcu wsi, który jest ozdobiony 50 tys. lampek. Jak się okazuje przed każdymi świętami właściciel dokłada nowe ozdoby, tak że lampek z roku na rok przybywa coraz więcej.

- Pierwsze światełka zawiesiliśmy dwa tygodnie temu. Wtedy ozdabianiem zajęła się żona. Natomiast ja zacząłem pracować nad oświetleniem przez ostatni tydzień od rana do wieczora, ponieważ dostałem urlop. W tym roku dokupiłem 12 tys. nowych światełek. Planowanie jak dom będzie wyglądał na święta rozpoczyna się już podczas wakacji. Nic nie jest tutaj przypadkowe – opowiada Jacek Fras, mieszkaniec wsi Popowo.

Na podwórku pana Jacka jest bożonarodzeniowa szopka, świecące drzewa, schody, a nawet psia buda. Jednak pozostali mieszkańcy nie pozostają dłużni i prawie doganiają pana Jacka. Niektóre domy mają już po 30-40 tys. światełek.

Jak podkreśla sołtys wsi mieszkańcy są dumni i sami chętnie stroją swoje domy oraz chwalą się nimi przyjezdnym. Podczas Świąt Bożego Narodzenia przez Popowo przejeżdża mnóstwo turystów, którzy na tle oświetlonej miejscowości bardzo chętnie robią sobie zdjęcia.

- Nie wyobrażamy sobie, abym miała teraz wjechać do Popowa i świeciłyby tylko latarnie. Ozdabianie domów stało się już tradycją i mieszkańcy z roku na rok coraz chętniej ozdabiają swoje całe podwórka. Wszyscy robią to dla frajdy i aby nacieszyć oko, nie tylko swojej rodziny, ale również gości którzy odwiedzają naszą miejscowość – podkreśla Tomasz Walczak, sołtys wsi Popowo.
Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości