Nocna prohibicja w Gorzowie jeszcze przed świętami

6 grudnia 2019, 21:54
W piątkowe popołudnie, 6 grudnia 2019 roku, w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego pojawiła się uchwała Rady Miasta Gorzowa, ograniczająca sprzedaż alkoholu w sklepach i na stacjach benzynowych po godzinie 23:00. Oznacza to, że nocna prohibicja w Gorzowie zostanie wprowadzona jeszcze przed świętami.

Uchwałę podjęli radni podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Było to 27 listopada. Czytamy w niej, że na terenie całej gminy Gorzów Wielkopolski, wprowadza się zakaz sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży, we wszystkie dni tygodnia w godzinach nocnych między godziną 23.00 a 06.00. Co najważniejsze, uchwała ta wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego.

Wspomnianą uchwałę opublikowano 6 grudnia, łatwo więc policzyć, że nocna prohibicja w Gorzowie zostanie wprowadzona 21 grudnia 2019 roku. Ostatnim dniem, w którym będziemy mogli kupić w nocy alkohol w sklepach, jest więc piątek, 20 grudnia 2019 roku.


Co to oznacza? W żadnym sklepie otwartym po godzinie 23:00, ani też na żadnej stacji benzynowej położonej w granicach administracyjnych Gorzowa nie będziemy mogli kupić legalnie nawet puszki piwa. Pamiętać należy, że zakaz sprzedaży akoholu w godzinach nocnych obowiązywać będzie tylko w Gorzowie. Alkohol bez przeszkód będziemy mogli kupić po 23:00 na przykład na stacjach benzynowych w Karninie lub Jeninie. 

Wprowadzenie nocnej prohibicji w mieście ma na celu zmniejszenie ilości awantur, do których dochodzi pod nocnymi sklepami. W uzasadnieniu uchwały radni wskazali, że policja oraz straż miejska podejmują liczne interwencje związane z zakłócaniem ładu i porządku publicznego przez osoby będące pod wpływem alkoholu. Patrole interweniują najczęściej w weekendy, wieczorem i w nocy. Klientami sklepów są wtedy, w znacznej mierze, osoby korzystające z nocnych lokali rozrywkowych, pragnące kupić dodatkowy alkohol.

O wprowadzenie nocnej prohibicji w Gorzowie apelował kilkukrotnie Sebastian Pieńkowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta. Było to w sierpniu 2018 roku. Wówczas prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki stanowczo sprzeciwiał się wprowadzeniu takich ograniczeń.

- Nie planujemy wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych od godz. 22 do 6 rano. Mamy ważniejsze sprawy w Gorzowie, którymi należy się zająć, a miasto prowadzi stabilną politykę, jeżeli chodzi o ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi – mówił w sierpniu 2018 roku Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości